PayPal – co to jest?

PayPal to rozwiązanie do obsługi transakcji bezgotówkowych. Jak działa PayPal?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 grudnia 2022

Co to jest PayPal?

PayPal jest systemem płatności internetowej, który został uruchomiony w 1998 roku przez firmę Confinity Inc. Założeniem systemu było transferowanie pieniędzy za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jednak ze względu na bardzo dużą popularność rozwiązania, założyciele zdecydowali, że będą mogli go używać posiadacze komputerów przez stronę internetową.

Kamieniem milowym rozwoju firmy było połączenie się Confinity Inc. Marką X.com, należącą do Elona Muska. Po pewnym czasie udziały w firmie kupił PayPal za 1,5 mld dolarów kupił eBay. Z czasem eBay wydzielił ją, traktując jako całkiem odrębną markę, wyceniając ją na ponad 47 mld dolarów.

PayPal wykorzystywany jest dziś przez sklepy internetowe i traktowany jest jako standard płatności w 190 krajach. Dzięki PayPal można rozliczać płatności w 25 walutach.

Do czego jest PayPal?

PayPal pomaga pobierać płatności w internecie. Działa na tej samej zasadzie co Apple Pay, czy Google Pay. Przedsiębiorcy mogą mieć konto firmowe, a osoby fizyczne konto prywatne. Klienci indywidualni mogą opłacać subskrypcje, płacić za określone towary albo też przekazywać pieniądze znajomym.

Żeby korzystać z Paypala trzeba założyć konto w usłudze. Potem łączymy konto PayPal z rachunkiem bankowym. Można też doładowywać portfel PayPal i płacić nim za zakupy albo subksrypcje w internecie.

Paypal jest globalnym standardem płatności. Polskim „odpowiednikiem” PayPal jest BLIK. PayPal na 2023 zapowiada nowości. Czym nas zaskoczy?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!