Pilot do Google TV nie potrzebuje baterii. Ładuje się sam

Korzystasz z Google TV lub Android TV? Z pewnością ucieszy Cię informacja, że powstał nowy, referencyjny model pilota do ich obsługi. To prawdziwa rewolucja w sprzęcie tego typu. Dlaczego? Nie ma on bowiem żadnej baterii i samodzielnie się ładuje! Jak? Czytaj dalej! 

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 20 stycznia 2023

Pilot przyszłości, czy nowy gadżet?

Model firmy TW Electronics jest swego rodzaju rewolucją w dziedzinie pilotów. Czym różni się od swojego poprzednika? W obudowę wmontowany jest niewielki panel fotowoltaiczny, który znajduje się na dole urządzenia, pod guzikami. Sprawia on, że nie trzeba stosować w tym urządzeniu tradycyjnych baterii lub akumulatorków. Ładuje się on sam, dzięki zamianie energii słonecznej w elektryczną. 

Apple TV będzie dostępne na urządzenia z Androidem?Apple TV będzie dostępne na urządzenia z Androidem?Anna Malinowska

Za działanie pilota odpowiada sprawdzona, nowoczesna technologia stworzona przez firmę Exeger. Co interesujące, przetwarza ona na energię nie tylko światło słoneczne, ale również sztuczne, emitowane przez różnego rodzaju oświetlenie wewnętrzne. Efektem jest niewielka waga tego urządzenia i jego ekologiczność. Nie musimy bowiem wyrzucać zużytych baterii. 

Bardzo możliwe, że z biegiem czasu to innowacyjne urządzenie wejdzie do powszechnego obiegu i stanie się standardem. Pozostaje jedynie trzymać za to kciuki. 

Urządzenia konkurencji 

Drugą firmą, która ma w swojej ofercie podobny model pilota ma firma Samsung. Wykorzystuje on również światło otoczenia. Jaka zatem jest różnica? Panel słoneczny odpowiadający za działanie pilota jest w nim umieszczony z tyłu urządzenia, a nie z tyłu. 

Jak długo aktualizowanie są tanie smartfony z Androidem?Jak długo aktualizowanie są tanie smartfony z Androidem?Michał Górecki

W wypadku innych firm, wciąż królują piloty, które wykorzystują standardowe baterie alkaliczne AA lub AAA, które popularnie nazywamy paluszkami. Trzeba je od czasu do czasu wymieniać. Zamiast jednorazowych baterii można także zainwestować w nowoczesne akumulatorki wielorazowego użytku. Ładowane są one w specjalnej ładowarce podłączanej do sieci. 

Technologiczny gigant, marka Apple w nieco inny sposób podszedł do tego tematu. W pilocie do przystawki Apple TV jest specjalny akumulator, który jest ładowany z pomocą ładowarki i kabla. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!