Są przyjęcia do służby w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości

Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w CBZC oraz komórkach organizacyjnych mu podległych. Przyjęcie do służby nowych funkcjonariuszy ma nastąpić 29 grudnia 2022 roku. 

  • Michał Górecki
  • /
  • 4 listopada 2022

Dobór do służby w CBZC

Szczegółowe informacje dotyczące doboru do służby Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości dostępne są na stronie internetowej: cbzc.policja.gov.pl/bzc/rekrutacja/dobor-do-sluzby-w-cbzc.

Wymagania dla kandydatów do służby w CBZC

Służbę w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości może pełnić osoba posiadająca obywatelstwo polskie oraz nieposzlakowaną opinię. Kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Musi ponadto korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać co najmniej wykształcenie średnie, lub średnie branżowe. 

Osoba, która chce pracować w CBZC powinna posiadać odpowiednią zdolność fizyczną oraz psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Należy pamiętać że podlegają one szczególnej dyscyplinie służbowej, a zatem kluczowa jest gotowość do podporządkowania.

Kandydat na funkcjonariusza w CBZC musi dać rękojmię zachowania tajemnicy oraz posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, jeśli oczywiście podlega kwalifikacji. 

Posiadali filmy z wykorzystaniem seksualnym dzieci. Wpadli w ręce CBZCPosiadali filmy z wykorzystaniem seksualnym dzieci. Wpadli w ręce CBZCMartyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Jakie dokumenty musi mieć kandydat do służby w CBZC? 

Osoba kandydująca do służby musi złożyć pisemne podanie o przyjęcie do służby w policji. W tym wypadku musi być ono zaadresowane do Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Musi także wypełnić kwestionariusz osobowy, dostarczyć kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe. O oryginały może zostać poproszony do wglądu podczas składania dokumentów. 

Niezbędna będzie także książeczka wojskowa do wglądu oraz Ankieta Bezpieczeństwa Osobowego. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!