Secfense partnerem stowarzyszenia ISSA Polska

Secfense, firma specjalizująca się w ochronie IT, dołączyła do grona członków wspierających ISSA Polska – Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych. Celem tej współpracy jest zwiększenie świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz edukacja rynku na temat nowoczesnych cyberzagrożeń i metod ich zwalczania.

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 20 listopada 2023

Promotor wiedzy o bezpieczeństwie IT

ISSA, z siedzibą główną w Stanach Zjednoczonych i założona w 1982 roku, jest globalną organizacją z oddziałami w 24 krajach, w tym w Polsce. Celem stowarzyszenia jest rozpowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz promowanie najlepszych praktyk w branży IT poprzez organizowanie spotkań, warsztatów, konferencji oraz dzielenie się materiałami edukacyjnymi.

11(20) 2023 SECURITY MAGAZINE11(20) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

"Głównym celem ISSA Polska — Stowarzyszenie do spraw bezpieczeństwa systemów informacyjnych jest promowanie zasad i praktyk, które zapewnią poufność, integralność i dostępność zasobów informacyjnych. Aby osiągnąć ten cel, członkowie Stowarzyszenia muszą spełniać najwyższe kryteria etyczne. W związku z tym ISSA Polska ustanawia Kodeks Etyki, którego przestrzeganie jest warunkiem koniecznym członkostwa w Stowarzyszeniu" — czytamy w komunikacie ISSA Polska.

Secfense — edukuje na temat bezpiecznego dostępu do zasobów cyfrowych

 Secfense to firma znana z opracowania innowacyjnej technologii User Access Security Broker (UASB), która umożliwia innym firmom wdrażanie rozwiązań autoryzacji dwuskładnikowej (2FA) i wieloskładnikowej (MFA) w aplikacjach webowych bez konieczności ich modyfikacji. Od 2018 roku firma aktywnie uczestniczy w edukacji rynku na temat bezpiecznego dostępu do zasobów cyfrowych, podkreślając znaczenie MFA i ograniczenia tradycyjnych haseł.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

- W Secfense od początku postawiliśmy nie tylko na stworzenie skutecznego rozwiązania wspierającego firmy we wdrażaniu wieloskładnikowego uwierzytelniania (MFA), ale i na edukację rynku. Od 2018 roku dzielimy się wiedzą na temat bezpiecznego dostępu do zasobów informacyjnych przedsiębiorstw, tłumaczymy, jak działa MFA oraz dlaczego stosowanie samych haseł jest nieefektywną metodą zabezpieczenia danych organizacji. We współpracy z ISSA Polska będziemy mogli robić to jeszcze skuteczniej – powiedział Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense.

Wspólna misja na rzecz bezpieczeństwa

Partnerstwo między Secfense a ISSA Polska otwiera nowe możliwości dla obu organizacji w zakresie edukacji i promocji cyberbezpieczeństwa. Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense, wskazał, że współpraca ta jest ważna dla budowania bezpieczniejszego środowiska cyfrowego. Dzięki wspólnym działaniom obie organizacje chcą zwiększać świadomość bezpieczeństwa informacyjnego w przedsiębiorstwach, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Jak chronić firmę przed kradzieżą własności intelektualnej?Jak chronić firmę przed kradzieżą własności intelektualnej?Joanna Gościńska

Secfense jest również członkiem FIDO Alliance, partnerem klastra #CyberMadeInPoland oraz partnerem technologicznym Yubico, co dodatkowo podkreśla jej zaangażowanie w tworzenie bezpiecznego ekosystemu cyfrowego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!