SIDUSIS coraz bliżej. Ruszają bezpłatne szkolenia

Tygodnie dzielą nas od inauguracji Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego SIDUSIS. Przedstawiciele podmiotów obowiązanych do przekazywania danych do nowej bazy mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 8 listopada 2022

Co to jest SIDUSIS? 

SIDUSIS to nowa, państwowa baza danych, która w czasie rzeczywistym pozwoli na pozyskanie szeregu informacji na temat rynku stacjonarnego internetu szerokopasmowego w Polsce. Więcej na jego temat pisaliśmy w Polityce Bezpieczeństwa w tym artykule

Szkolenia z SIDUSIS

Instytucją prowadzącą szkolenia z działania nowego systemu będzie Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy. Bezpłatne zajęcia mają wystartować w połowie listopada 2022 r. Zajęcia będą odbywać się na testowej wersji SIDUSIS i będą adresowane dla przedstawicieli podmiotów, którzy mocą ustawy są obowiązani do przekazywania danych do nowej bazy. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

To już pewne. SIDUSIS wystartuje 1 grudnia 2022 r.To już pewne. SIDUSIS wystartuje 1 grudnia 2022 r.Anna Malinowska

Co trzeba wiedzieć o działaniu SIDUSIS?

Celem szkoleń jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy w zakresie kluczowych zagadnień związanych z budowanym systemem a także zebranie opinii na temat jego funkcjonowania” – czytamy na stronie Cyfryzacji KPRM. Pierwsze szkolenie zaplanowano na 16 listopada 2022 r. Aby skutecznie zapisać się na zajęcia, trzeba zrobić to najpóźniej do 10 listopada.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniach należy wysyłać na adres: [email protected] lub [email protected].

Kto jest zobowiązany do przekazywania informacji do SIDUSIS?

Cyfryzacja KPRM przypomina, że podmioty zobowiązane do przekazania danych to państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne, z wyłączeniem użytkowników rządowych, podmioty wykonujące zadania z zakresu użyteczności publicznej oraz przedsiębiorcy telekomunikacyjni.

SIDUSIS zostanie uruchomiony 1 grudnia 2022 roku zgodnie z  komunikatem ministra cyfryzacji z 26 października 2022 r. w sprawie określenia terminu wdrożenia Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2207)”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!