Sztuka i tokeny. Pekao wchodzi w technologię NFT

Bank Pekao S.A. tokenizuje sztukę. Jak chwalą się jego przedstawiciele, jest pierwszą tradycyjną instytucją finansową na świecie, która podjęła się tego zadania. NFT z elementami kompozycji stworzonej przez artystę Rafała Bujnowskiego, będą powiązane z 440 kartami Unique, które zostaną wprowadzone wspólnie z Mastercard. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 października 2022

Bank tokenizuje sztukę

Każda z kart wydanych przez Pekao S.A. oraz Mastercard zawiera na awersie fragment obrazu Rafała Bujnowskiego „Ściana pracowni”. Będzie z nią powiązany także niewymienialny token. W tym wypadku stworzenia NFT dla banku podjęła się firma SmartVerum, która dysponuje międzynarodowym doświadczeniem oraz wiedzą ekspercką w tym zakresie. Stokenizowana wersja obrazu będzie udostępniona na polskiej platformie mintiq.io, która jest poświęcona dziełom sztuki. 

Kim jest Rafał Bujnowski? 

Rafał Bujnowski jest malarzem, grafikiem, a także artystą wizualnym. Dla zrealizowania projektu Unique stworzył obraz pt. „Ściana pracowni”. Następnie sfotografował jego poszczególne fragmenty. Z galerii zdjęć wybrał 440, które zostały nadrukowane na karty Pekao S.A. i Mastercard. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Pierwszy obiekt NFT na polskim rynku aukcyjnymPierwszy obiekt NFT na polskim rynku aukcyjnymMikołaj Frączak

Kiedy sztuka kreuje biznes

Cały projekt jest realizowany pod hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”. To element działań art brandingowych Banku Pekao S.A., który postanowił powrócić do modelu promowania siebie poprzez sztukę. 

Kto otrzyma karty kredytowe Unique

Niestety, w tym wypadku mamy do czynienia z limitowaną edycją kart kredytowych, która zostanie wydana z okazji 25-lecia bankowości prywatnej w Pekao. Ich właścicielami zostaną wybrani klienci Pekao. Właściciele kart skorzystają z pakietu rozwiązań produktowych zarezerwowanych dla prestiżowych kart Mastercard World Elite. Będą mogli korzystać m.in. z takich benefitów, jak bogaty pakiet ubezpieczeniowy, opieka osobistego Asystenta Concierge czy bezpłatny dostęp do ekskluzywnych saloników na lotniskach” – czytamy w komunikacie banku. 

 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!