T-Mobile rusza z kampanią edukacyjną "Pewni w sieci"

80% Polaków nie potrafi ocenić, czy strona internetowa, którą odwiedzają jest bezpieczna – wynika z badań, na które powołuje się T-Mobile Polska. M.in. dlatego operator zdecydował ruszyć z ogólnopolską kampanią edukacyjną „Pewni w sieci”, która ma podpowiedzieć Polakom jak zadbać o własne cyberbezpieczeństwo. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 października 2022

Cyberbezpieczeństwo – potrzebna edukacja

T-Mobile Polska zwraca uwagę na szybki wzrost incydentów cybernetycznych oraz ataków phishingowych, których w 2021 roku było o 196% więcej niż w rok wcześniej. Dziś każdy, prędzej czy później spotka się z próbą oszustwa w sieci. Niestety zdaniem operatora, nie każdy ma wystarczającą wiedzę, by poradzić sobie z taką sytuacją i nie dać się wpuścić w sidła przestępców. Niestety doskonalą oni swoje techniki, i co chwilę polują na ofiary kolejnymi, podstępnymi sposobami. Najskuteczniejszym orężem w tej nierównej walce jest jednak wiedza. 

Kampania „Pewni w sieci”

W ramach kampanii „Pewni w sieci” poruszone zostaną zagadnienia związane z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Mowa o takich niebezpiecznych zjawiskach jak phishing, smishing, spoofing czy fake newsy. 

Operator informuje, że akcja skupi się także na tematach związanych z ochroną danych oraz prywatności w sieci, e-commerce, bezpiecznych haseł oraz stosowanych socjotechnik. Będzie również mowa o bezpiecznych urządzeniach. 

W ramach kampanii wystąpią eksperci i popularyzatorzy tematyki bezpieczeństwa w internecie. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Niebezpieczny trend! Zdemaskowano ok. 11 tys. oszustw inwestycyjnychNiebezpieczny trend! Zdemaskowano ok. 11 tys. oszustw inwestycyjnychAnna Malinowska

Cyberkurs w internecie

Cykl filmów edukacyjnych na temat cyberbezpieczeństwa rozpoczęto od filmu na YouTube na temat zasad tworzenia bezpiecznych haseł. T-Mobile informuje, że odcinki będą publikowane co środę na stronie internetowej www.pewniwsieci.pl oraz w mediach społecznościowych operatora. 

Na stronie projektu znaleźć można również serię artykułów edukacyjnych. Wszystkie materiały w obrębie kampanii »Pewni w Sieci« łączy przystępny sposób przekazywania treści, zrozumiały dla każdego – zachwala swoją inicjatywę T-Mobile. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!