Usługi cashback - co to jest?

Cashback to popularna usługa, która pozwala zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów online i w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu prostemu i wygodnemu systemowi możemy otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy na nasze konto w formie cashbacku. Zastanawiasz się, jak działa cashback i jakie są jego zalety?

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 16 maja 2023

Usługi cashback co to jest

Cashback to świetny i prosty sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas zakupów online oraz w sklepach stacjonarnych. Zasada działania jest bardzo prosta — podczas dokonywania zakupów w wybranym sklepie, otrzymujemy zwrot części wydanych pieniędzy na nasze konto w formie cashbacku.

Dzięki cashbackowi możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy w ciągu roku, szczególnie jeśli robimy duże zakupy online przeprowadzone kartą płatniczą lub w sklepach partnerskich. Usługa cashback może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wartości zakupów, co w przypadku większych wydatków przekłada się na naprawdę spore oszczędności.

Aby skorzystać z cashbacku, wystarczy zarejestrować się w jednym z serwisów oferujących tę usługę i zacząć korzystać z ofert partnerskich. Serwisy oferują cashback w sklepach internetowych, a także w wybranych sklepach stacjonarnych. Daje to nam jeszcze więcej możliwości zaoszczędzenia.

Ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu sprawdzić, czy dany sklep jest partnerski dla wybranego serwisu cashbackowego, aby otrzymać zwrot części wydanych pieniędzy. Po zrealizowaniu zakupu cashback zostanie automatycznie przypisany do naszego konta, a my będziemy mogli wypłacić zgromadzone środki na swoje konto bankowe, dokonać wypłaty gotówki lub wykorzystać je na kolejne zakupy. Wybór zależy tylko od nas samych.

Zwroty za zakupy i wypłata gotówki — zalety usługi cashback

Cashback, to usługa bankowa, która umożliwia posiadaczom kart płatniczych otrzymywanie dodatkowej gotówki podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. W Polsce usługa jest dostępna dla posiadaczy kart Visa i Mastercard. W ramach usługi cashback możesz uzyskać dodatkową gotówkę, nawet do 1000 zł.

Jedną z zalet cashbacku jest to, że wypłatę gotówki można dokonać wielokrotnie w ciągu jednego dnia, jednak każda operacja pomniejsza dzienny limit klienta na transakcje bezgotówkowe. W Polsce usługę cashback można wykonać bezpłatnie. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Warto również zauważyć, że cashback jest popularny zwłaszcza w krajach anglojęzycznych, gdzie klienci korzystają z niego na szeroką skalę. W Polsce usługa ta jest stosunkowo nowa, jednak zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów banków.

Moneyback 

Moneyback to usługa powiązana z kartami kredytowymi, debetowymi i innymi metodami płatności, które oferują zwrot pieniędzy za dokonywane transakcje. Wiele banków na całym świecie posiada w swojej ofercie karty cashback, które zapewniają klientom zwrot części wydatków w ramach nagrody za korzystanie z karty do płacenia za towary i usługi.

Zwrot pieniędzy z tytułu korzystania z kart cashback w bankach wynosi zazwyczaj od 1% do 10% wartości zakupów, w zależności od konkretnych warunków oferty. Warto zauważyć, że choć zwyczajowo takie usługi nazywa się cashbackiem, to ich fachowa nazwa brzmi moneyback.

Karty cashback cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów banków, ponieważ stanowią dla nich doskonałą okazję do zaoszczędzenia pieniędzy przy każdym zakupie. Banki oferujące karty płatnicze z usługą moneyback starają się przyciągnąć klientów korzystnymi ofertami, a klienci coraz chętniej sięgają po takie rozwiązania, aby zwiększyć swoje oszczędności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!