68% Polaków słyszało o usłudze cashback. Na czym polega?

Karta płatnicza w portfelu, ale gotówki brak. Jeśli do bankomatu masz daleko, zawsze możesz skorzystać z usługi cashback. Jest ona coraz popularniejsza. Według badań słyszało o niej 68% Polaków. Z cashback można skorzystać w blisko 280 tysiącach placówek handlowych w całym kraju.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 września 2022

Co to jest cashback?

Jak wyjaśnia Dyrektor Obszaru Marketingu i Produktów z Fundacji Polska Bezgotówkowa, Anna Spychalska-Grzeszek zaletą tej usługi jest z jednej strony wygoda, a z drugiej dostępność. W jednym miejscu możemy bowiem zrobić zakupy, zapłacić za nie kartą i przy okazji wypłacić też gotówkę. Co ważne, możemy wypłacić małe, nieokrągłe kwoty, które w danej chwili są nam potrzebne. Cashback jest idealnym rozwiązaniem, dostępnym praktycznie na wyciągnięcie ręki” – zachwalała usługę. 

Potrzebuję gotówki. Jak skorzystać z cashback?

Skorzystanie z usługi cashback nie jest zbyt skomplikowane. Jeśli robimy zakupy w sklepie, na stacji benzynowej, czy na poczcie, wówczas przed dokonaniem płatności, informujemy sprzedawcę, że chcemy również wypłacić gotówkę. „Następnie, zostaniemy poproszeni o potwierdzenie łącznej kwoty transakcji zakupu i wypłaty PIN-em, zgodnie z instrukcjami na terminalu. 

Ostatni krok to zabranie zakupów i odebranie od sprzedawcy wskazanej wcześniej kwoty. Użytkownicy kart mogą jednorazowo wypłacić dowolną kwotę w gotówce (również drobną), ale nie przekraczającą 1000 zł” – wyjaśnia w komunikacie Fundacja Polska Bezgotówkowa. 

Płatności elektroniczne —  jak to działa?Płatności elektroniczne — jak to działa?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Wszystko zależy od stanu kasy…

Niestety może się okazać, że w punkcie, w którym zwykle korzystamy z usługi cashback, pewnego dnia nie będzie to możliwe. Wszystko zależy bowiem od dostępności gotówki w kasie. W takiej sytuacji sprzedawca może zaproponować odpowiednio niższą kwotę, albo odmówić wykonania usługi. 

Z usługi cashback można skorzystać w punktach oznaczonych np. przy wejściu znakami Mastercard – Płać Kartą i Wypłacaj oraz VISA Cash Back.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!