Awaria Instagrama i Facebooka. Notoryczne problemy z portalami

Facebook i Instagram to bez cienia wątpliwości portale, które królują w social mediach. Nie można im zabrać tego, że na ten moment właśnie one są najchętniej wybierane przez użytkowników. Problemem są jednak częste awarie, które dzieją się w tym samym momencie na obu stronach, ze względu na wspólnego właściciela. Awaria Instagrama i Facebooka to notoryczny mankament.

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 7 listopada 2022

Awaria Facebooka i Instagrama — Październik 2022

Social media z pewnością mają ogromny wpływ na nasze życie. To dzięki nim jesteśmy w stanie się między sobą komunikować (Messenger, WhatsApp), ale także sprawdzać, co nasi znajomi robią (Snapchat, Instagram, Facebook). W niektórych przypadkach, za zgodą właściciela profilu możemy nawet sprawdzić, gdzie dana osoba jest i w które miejsca się przemieszcza.

Taki postęp bez wątpienia jest czymś alarmującym choćby z powodu faktu, że jesteśmy zupełnie nieanonimowi. Aplikacje często mają dostęp do naszych wyników wyszukiwania, przez co otrzymujemy personalizowane treści i reklamy. W dodatku podajemy personalne informacje, które można łatwo wykorzystać do niecnych celów. Największym problemem są jednak awarie.

Istnieją jednak strony, które mogą pochwalić się brakiem ciągłych problemów z serwerami, a mowa tutaj o serwisach do obstawiania wydarzeń. Jeśli interesujecie się taką aktywnością, to z pewnością zaciekawi was fortuna kod promocyjny. Możemy otrzymać z jego pomocą bonus bez depozytu, czy też freebet, które są naprawdę atrakcyjnymi promocjami. W tym wypadku nie ma problemów technicznych.

Problemy techniczne w social mediach

Aktualnie możemy jasno przyznać, że brak social mediów, to dla nas brak ręki. Zarówno Instagram, jak i Facebook to nie tylko platformy, które zrzeszają znajomych. Aktualnie również wiele marek prowadzi na nich swoje kampanie reklamowe, czy też przedstawia oferty. Same aplikacje oferują narzędzia do wykorzystywania ich w celach biznesowych, aby nasza aktywność została zauważona.

Prowadzenie profilu biznesowego pozwala nam na dotarcie do większej grupy odbiorców, która chętnie skorzysta z naszych usług. Niestety, zdarza się, że zaplanowanie sporych projektów i wcielenie ich w życie spotka się ze słabym, a nawet zerowym odbiorem. Dlaczego tak się dzieje? Awaria Instagrama i Facebooka następuje nagle bez żadnego ostrzeżenia, a my nie możemy nic na to poradzić.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nigdy nie mamy gwarancji, czy akurat wtedy, gdy będziemy chcieli postawić na wypuszczenie większego projektu, nie spotkamy się z awarią ze strony serwerów. Pomimo częstych problemów, a nawet powstawania stron, które awarię monitorują, ich właściciel, Mark Zuckerberg raczej do sprawy się nie odnosi. Może to przynieść niemałe straty dla obu z omawianych aplikacji.

Awaria Instagrama i Facebooka — Brak reakcji

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, najczęstszą odpowiedzią ze strony aplikacji jest jej brak. Co jednak właściwie dzieje się podczas występowania awarii Facebooka lub Instagrama? Możemy mieć problem z samym odświeżaniem danej strony. Oznacza to brak dostępu do nowych postów, relacji, czy krótkich filmików, którymi dzielą się w tym czasie profile i osoby przez nas obserwowane.

Problem z wysyłaniem i dochodzeniem wiadomości również jest powszechny, a zatem aplikacja Messenger również zalicza się do awarii. Takie braki w komunikacji są oczywiście niewygodne zwłaszcza dla osób, które pracują zdalnie lub w social mediach. Potrzebują oni ciągłego kontaktu z klientami, a służy im do tego profil biznesowy.

Koniec października to kolejny moment, w którym mierzymy się z awarią Instagrama i Facebooka. Nie wiemy, czy te same problemy powrócą i kiedy się zakończą.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!