PKO BP sprzedaje bilety na mecze Ekstraklasy w iPKO

Internetowe serwisy bankowe zdobywają kolejne, nieoczywiste funkcjonalności. W serwisie internetowym iPKO można kupić bilety na wybrane mecze piłkarskiej Ekstraklasy. Przypomnijmy, PKO BP jest sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce. 

  • Michał Górecki
  • /
  • 31 października 2022

Internetowy serwis iPKO teraz także dla kibiców

Kibice, którzy jednocześnie są klientami PKO Banku Polskiego mogą kupić bilety na wybrane mecze Ekstraklasy w serwisie internetowym iPKO – poinformował bank. Pomysłodawcy tego rozwiązania przekonują, że w ten sposób można zdobyć wejściówkę na piłkarskie widowisko bez stania kolejkach przed stadionowymi kasami, lub bez konieczności pamiętania loginów oraz haseł do klubowych systemów służących dystrybucji biletów. 

Jest też zła informacja. Nie na każdy mecz można kupić bilet wstępu tą drogą. Jak informuje bank, system dystrybucji iPKO obejmuje jedynie spotkania wybranych klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. PKO BP zapowiada jednak, że oferta będzie stopniowo rozszerzana. 

GUS: 93,3% gospodarstw domowych w Polsce z dostępem do internetuGUS: 93,3% gospodarstw domowych w Polsce z dostępem do internetuAnna Malinowska

Kiedy bilety na mecze iPKO?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Po raz pierwszy z nowej funkcji iPKO kibice mogli skorzystać podczas dobiegającej końca 15. kolejki Ekstraklasy. Mowa o meczach Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa oraz Lech Poznań – Raków Częstochowa. W przyszłości oferta ta będzie jednak dużo szersza. „Kupujący bilety dla siebie i osób towarzyszących może wybrać mecz oraz sektor i miejsce z tych, które są przeznaczone do sprzedaży i jeszcze niezajęte, a także rodzaj biletu”– wyjaśnia w komunikacie bank.

Rozbudowa usług dodanych 

Jak informuje dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych PKO BP - To kolejny ważny element rozbudowy usług dodanych (tzw. VAS) w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. To także nasz ukłon w stronę kibiców i ułatwienie im życia tak, by mogli kupić bilety na rozgrywki swoich ulubionych klubów w szybki, wygodny i bezpieczny sposób w serwisie internetowym banku” – powiedział.

Jak kupić bilet na mecz w iPKO?

Podczas pierwszego logowania klient iPKO zakłada konto w systemie biletowym. W tym wypadku dane kibica są zgodne z jego danymi przetwarzanymi przez bank. Następnie należy wybrać w serwisie zakładkę „Usługi”, potem „e-zakupy”, a następnie „Bilety na mecze”. Wymagana jest także akceptacja zapisów związanych z przekazaniem danych osobowych. 

W kolejnym kroku pojawi się lista spotkań, na które można kupić bilety. Przewidziano opcję filtrowania według klubu, przegląd cenników wejściówek oraz wybór spotkania. Później pozostaje jedynie decyzja dotycząca wyboru sektora oraz miejsca, a także podania danych osobowych swoich oraz osoby lub osób, które będą nam towarzyszyć na trybunach. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!