GUS: 93,3% gospodarstw domowych w Polsce z dostępem do internetu

93,3% gospodarstw domowych w Polsce posiada dostęp do internetu — informuje GUS. To oznacza wzrost o 0,9 p.p. w stosunku do 2021 roku. Szybciej rośnie liczba osób zamawiających przez internet towary oraz usługi do użytku prywatnego.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 24 października 2022

E-commerce rośnie w siłę

Nie sprawdziły się prognozy, według których po zakończeniu pandemii, e-commerce odnotuje spadki popularności. Z danych GUS wynika, że w 2022 roku odsetek osób między 16. a 74. rokiem życia, które zamówiły przez internet towary lub sługi do użytku prywatnego wzrósł o 3,4% i wyniósł 64,6%. Od początku pandemii, wyraźnie zmieniają się przyzwyczajenia konsumencie na rzecz kanałów e-commerce. 

Dostęp do internetu – gospodarstwa domowe z dziećmi

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

GUS zauważa także, że dostęp do internetu, częściej posiadają gospodarstwa domowe z dziećmi. Odsetek gospodarstw z Internetem większy był w dużych miastach niż w mniejszych oraz na obszarach wiejskich, a biorąc pod uwagę stopień urbanizacji – najwyższy był na terenach wysoko zurbanizowanych” – informuje w swoim raporcie Główny Urząd Statystyczny. 

Ponad połowa Polaków korzystała z e-administracji

W 2022 roku osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy choć raz skorzystały z usług administracji publicznej w sieci, stanowiły ponad połowę populacji w wieku 16-74 lata. Tutaj wyraźnie widać, że tego typu rozwiązaniami głównie interesują się osoby mieszkające w miastach. Różnica między mieszkańcami miast i wsi w tym obszarze wynosi aż 12,2 p.p. Do najpopularniejszych czynności wykonywanych za pośrednictwem stron internetowych lub aplikacji jednostek administracji publicznej należy wyszukiwanie informacji, pobieranie lub drukowanie formularzy urzędowych oraz wysyłanie wypełnionych deklaracji podatkowych” – podaje GUS

Duża aktualizacja aplikacji do wystawiania e-fakturDuża aktualizacja aplikacji do wystawiania e-fakturMichał Górecki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!