Duża aktualizacja aplikacji do wystawiania e-faktur

Ministerstwo Finansów udostępniło zaktualizowaną wersję aplikacji do wystawiania e-faktur. Mowa o testowej Aplikacji Podatnika KSeF. Co się zmieniło?

  • Michał Górecki
  • /
  • 21 października 2022

Aplikacja do wystawiania e-faktur

Dzięki testowej Aplikacji Podatnika KSeF przedsiębiorcy mogą m.in. wystawiać oraz odbierać faktury z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Program daje także możliwość podglądu dokumentów sprzedaży. 

Ministerstwo Finansów zdecydowało, wziąć pod uwagę sugestie zgłoszone przez użytkowników w czasie testów. Jednocześnie zachęca do dalszego sprawdzania funkcjonalności i dzielenia się ewentualnymi uwagami. Aplikacja jest dostępna na rządowej stronie podatki.gov.pl.

Nadchodzi macOS Ventura. Znamy datę aktualizacji!Nadchodzi macOS Ventura. Znamy datę aktualizacji!Michał Górecki

Co się zmieniło w aplikacji do e-Faktur?

Aplikacja testowa dla podatników została wzbogacona o kilka istotnych funkcji. Wśród nich znalazł się m.in. mechanizm walidacji sum kontrolnych NIP, który zmniejszy ryzyko powstania „literówek” i pomyłek. Wdrożono także możliwość generowania e-Faktury, a także Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO) w dokumencie PDF. Programiści uruchomili również mechanizm, który ostrzega użytkowników przed możliwym wystawieniem zdublowanej e-faktury z tym samym numerem. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wśród zmian, które powstały dzięki uwagom pojawiającym się w czasie testów, znalazła się także możliwość pobierania „paczek faktur” z poziomu listy, oraz dodanie formularza skróconego dla podstawowych faktur. Dodano także kolumny z datami na „liście tokenów”. To tylko niektóre zmiany, z którymi warto zapoznać się, uruchamiając aplikację testową. 

Dlaczego warto skorzystać z testowej Aplikacji Podatnika KSeF?

Ministerstwo Finansów zwraca uwagę, że w ten sposób została uruchomiona możliwość korzystania z KSeF przez podatników oraz podmioty przez nich uprawnione. Po drugie program umożliwia zarządzanie uprawnieniami i tokenami, a także wystawianie i odbieranie faktur z KSeF.

Najpewniej od 2024 roku, korzystanie z KSeF będzie obowiązkowe dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!