Jest oczekiwana aktualizacja na flagowce Samsunga

Na ten dzień czekali fani (a jednocześnie posiadacze) serii flagowych telefonów Samsunga, czyli S22. Południowokoreański producent ruszył z dystrybucją najnowszej aktualizacji Androida z numerem 13, a także oprogramowania One UI 5 – która powinna tchnąć w ten sprzęt pierwszy poważny powiew świeżości.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 24 października 2022

Android 13 i One UI 5 w Samsungach

Tak jak pisaliśmy już w Polityce Bezpieczeństwa, pierwsze aktualizacje Samsungów do najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 13 i One UI 5 zaplanowano na październik. Producent nie kazał jednak czekać do ostatniego dnia miesiąca, ale z dystrybucją aktualizacji ruszył już teraz, w poniedziałek 24 października. To oznacza, że właściciele flagowych Samsungów Galaxy już mogą cieszyć się najnowszą odsłoną oprogramowania w swoich telefonach. 

Jak dowiem się, że mogę zainstalować aktualizację?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wierni użytkownicy południowokoreańskiej marki wiedzą już, jak wygląda charakterystyczne powiadomienie o aktualizacji. Tym razem nie będą to jedynie poprawki bezpieczeństwa Androida według stanu na 1 października 2022, ale coś znacznie „większego”. Mowa o „dopakowanej” do prawie 3 GB (!) aktualizacji. Lista zmian w charakterystycznym oknie jest bardzo długa. Jesteśmy ciekawi, kto przed aktualizacją, doczyta do jej końca… 

Co zmieni się w Samsungach?

Jak informował niedawno sam producent, „wprowadzając nowy interfejs One UI 5, Samsung umożliwia użytkownikom bezproblemowe dostosowanie wyglądu urządzenia i sposobu korzystania z niego, poprawiając jednocześnie wydajność i gwarantując wyjątkowe wrażenia na wielu rodzajach urządzeń i platform”. Nowy interfejs daje możliwość konfiguracji, stosownie do własnych potrzeb, a także tryby pracy i rutynowe czynności.

Twórcy nowego oprogramowania chwalą się również dynamicznym ekranem blokady, oraz bardziej efektywną współpracą z zegarkami Galaxy Watch i innymi urządzeniami, które są kompatybilne ze standardem One UI 5 

Ciekawie wygląda również zapowiedź nowej funkcji Bixby Text Call. Od tej pory asystent Bixby Voice, będzie potrafił odbierać połączenia w imieniu użytkownika, a zarazem odczytywać wiadomości wpisane wcześniej. W ten oto sposób staniemy się właścicielami automatycznej sekretarki nowej generacji. 

To jednak nie wszystkie nowości, które obejmują m.in. funkcje związane z monitorowaniem stanu zdrowia czy treningu, ale może zostawmy coś do samodzielnego odkrywania.

Kiedy Android 13 na pozostałych urządzeniach Samsunga?

Cierpliwości. Jak zwykle w tej branży, posiadacze najnowszych urządzeń dostają aktualizację najszybciej. Stopniowo będzie ona dostarczana do pozostałych urządzeń – głównie rocznych i dwuletnich. Zdecydowana większość właścicieli Samsungów na aktualizację musi jeszcze poczekać przynajmniej do przyszłego roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!