Nadchodzi macOS Ventura. Znamy datę aktualizacji!

Na ten termin czekali fani urządzeń z nadgryzionym jabłkiem na całym świecie. Znany jest termin wielkiej aktualizacji komputerów od Apple do najnowszego systemu macOS Ventura. Systemowe przemeblowanie zaplanowano jeszcze na październik 2022!

 • Michał Górecki
 • /
 • 18 października 2022

Kiedy aktualizacja macOS Ventura?

O macOS Ventura głośno jest już od czterech miesięcy, a dokładnie od czerwcowej premiery systemu. W całej układance brakowało tylko jednego – dokładnej daty udostępnienia aktualizacji, która tchnie w urządzenia z jabłuszkiem logo nowy system operacyjny. Już wiadomo, że nastąpi to 24 października 2022 roku. 

iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!iOS 16 – od dzisiaj można ściągać nowy system na iPhone’y!Anna Malinowska

Na jakich urządzeniach „pójdzie” macOS Ventura?

Mamy jednak złe informacje dla posiadaczy starszych Maców. Niestety nie na każdym urządzeniu oczekiwana aktualizacja będzie dostępna. Nie oznacza to jednak, że kilkuletnie komputery jej nie otrzymają. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, podajemy listę urządzeń, których właściciele będą mieli okazję przesiąść się na nowy system. Są to:

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

  1. iMac z 2017 roku i nowsze 

  2. iMac Pro z 2017 roku i nowsze

  3. Mac mini z 2018 roku i nowsze 

  4. MacBook z 2017 roku i nowsze 

  5. MacPro z 2019 roku i nowsz

  6. MacBook Air z 2018 roku i nowsze modele,

  7. MacBook Pro z 2017 roku i nowsze modele.

  8. ...i oczywiście najmłodsze dziecko z Cupertino Mac Studio 2022

Przygotowanie aktualizacji macOS Ventura 

Specjaliści zalecają, by dobrze przygotować się na instalację nowego systemu operacyjnego. Koniecznie zrób wcześniej backup, czyli kopię zapasową. W tym wypadku, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy będzie można powrócić do danych oraz przywrócić urządzenie do stanu sprzed instalacji nowego macOS. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!