Awaria aplikacji WhatsApp. Nie tylko w Polsce

Popularny komunikator ze stajni Meta, czyli WhatsApp ma awarię. Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać we wtorek 25 października między 8:00 a 9:00 polskiego czasu, po czym w serwisach zajmujących się tego typu problemami, gwałtownie zaczęła rosnąć liczba raportów na ten temat.

  • Michał Górecki
  • /
  • 25 października 2022

WhatsApp nie działa

Takie wpadki zdarzają się nawet największym. Tym razem problemy z działaniem ma jeden z najpopularniejszych w skali świata komunikator WhatsApp. Raporty na temat awarii napływają nie tylko z naszego kraju, ale także z innych krajów Europy i Świata. W niektórych lokalizacjach liczba zgłoszeń liczona była w dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy (Europa Zachodnia). Nadal nie wiadomo co spowodowało paraliż jednego z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych narzędzi do komunikacji tekstowej oraz przesyłania plików.

Pozornie wszystko działa

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

O ile nie ma problemów z uruchomieniem samej aplikacji, czy przeglądaniem wiadomości, o tyle „schody” pojawiają się w momencie, w którym chcemy wysłać komuś wiadomość. I to niezależnie od tego, czy jest to jedynie informacja tekstowa, czy też zawierająca załączniki, np. zdjęcia. Obok wiadomości pojawia się charakterystyczny piktogram z tarczą zegara i… to wszystko. Dokładnie tak, jakby osoba po drugiej stronie miała wyłączony telefon. 

Meta pracuje nad problemem

Wiadomo, że Meta pracuje nad rozwiązaniem problemu. Około południa, otrzymaliśmy informacje, że komunikator zaczął działać, jednak tej informacji niestety nie mogli potwierdzić wszyscy użytkownicy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!