BLIK z odroczonymi płatnościami?

Odroczone płatności BLIK coraz bardziej prawdopodobne.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 15 grudnia 2022

Popularność BLIKA jest ogromna. Wystarczyło sześć miesięcy tego roku by klienci przeprowadzili w ten sposób aż 540 mln transakcji. To o ponad jedną czwartą więcej niż w całym 2020 r. I choć na rynku dostępne są również globalne rozwiązania takie jak Apple Pay i Google Pay, to prym wiedzie polski BLIK. Polski Standard Płatności (PSP), organizacja, która jest operatorem BLIKA zapowiedział kilka miesięcy temu wprowadzenie BLIK-GO. To funkcja, która pozwala na robienie zakupów w sklepach stacjonarnych bez zatrzymywania się przy kasach czy to tradycyjnych, czy samoobsługowych. Jednak to nie jest jedyna nowość. BLIK ma wyjść poza Polskę i oferować możliwość płatności w krajach Europy.

Okradał klientów salonów fryzjerskich. Wykorzystał dane ich kart płatniczychOkradał klientów salonów fryzjerskich. Wykorzystał dane ich kart płatniczychMartyna Kowalska

Zanim to jednak nastąpi, dostępna ma być opcja odroczonych płatności. I nie chodzi tu o tradycyjne raty, ale możliwość spłacenie zakupów 30 dni później bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Testowo jako pierwsi usługę BLIK Płacę Później sprawdzili klienci Banku Millennium.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!