Dodatkowy profil na Facebooku?

Kolejne nowości od Mety dla użytkowników. Tym razem firma należąca do Marka Zuckerberga postanowiła wprowadzić opcję o nazwie: Wiele Profili Osobistych (Additional Personal Profiles). Na czym polega nowa usługa?

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 1 grudnia 2023

Wiele Profili Osobistych (Additional Personal Profiles). 

Użytkownicy Facebooka od jakiegoś czasu mogą korzystać z nowej opcji — Wiele Profili Osobistych (Additional Personal Profiles). Taka możliwość sprawia, że w łatwy sposób można decydować, jakie treści udostępniamy danym odbiorcom. Z opcji tej można korzystać niezależnie od tego czy jest się nowym użytkownikiem Facebooka czy nie, czy też korzysta z platformy od dawna.

Największą zaletą Wielu Profili Osobistych jest  to, że z łatwością można oddzielać życie zawodowe od relacji osobistych lub możliwość zachowania jednego profilu powiązanego ze społecznością, której jest częścią, a drugi profil tylko dla znajomych lub rodziny.

Nowa funkcja, większa przejrzystość

Do tej pory Meta oferowała wiele sposobów pozwalających na wybranie konkretnej grupy odbiorców, którzy widzą udostępnioną treść na Facebooku. Jednak po eksperymentach z wieloma profilami w ciągu ostatniego roku wiele użytkowników stwierdziło, że funkcja Additional Personal Profiles pozwala na większą przejrzystość i pomaga czuć się swobodniej. Stąd decyzja o jej udostępnieniu wszystkim użytkownikom.

11(20) 2023 SECURITY MAGAZINE11(20) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Meta poinformowała przy okazji, że pozostaje zaangażowana w zapobieganiu podszywania się i fałszowania tożsamości. Z tego powodu główny profil na Facebooku musi mieć nazwę, którą użytkownik posługuje się na co dzień. Użytkownicy mogą natomiast wybrać dowolną nazwę dla swoich dodatkowych profili, o ile nie naruszają one zasad Mety.

Czym jest Facebook?

Facebook to internetowa platforma społecznościowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie swoich profili, dodawanie znajomych, udostępnianie treści, przeglądanie wiadomości i wiele innych. Został uruchomiony 4 lutego 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda i początkowo był przeznaczony głównie dla studentów tej uczelni. Jego głównym założycielem jest Mark Zuckerberg, amerykański przedsiębiorca i filantrop. Obecnie Facebook jest jedną z najbardziej popularnych platform społecznościowych na świecie.

Co do liczby użytkowników, globalnie Facebook ma ponad 2,8 miliarda użytkowników miesięcznie, z czego 1,9 miliarda korzysta z serwisu każdego dnia (dane z drugiego kwartału 2021 roku). W Polsce Facebook jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym i ma aż 17 milionów użytkowników. Jest to również najczęściej używana platforma społecznościowa na świecie, z około trzema miliardami miesięcznych aktywnych użytkowników (dane z drugiego kwartału 2023 roku).

Odpowiedzialność prawna firm w kontekście mediów społecznościowychOdpowiedzialność prawna firm w kontekście mediów społecznościowychJoanna Gościńska

Właścicielem Facebooka jest Meta, wcześniej znane jako Facebook, Inc. Meta jest amerykańską firmą technologiczną, której głównym celem jest rozwijanie i zarządzanie różnymi platformami społecznościowymi, w tym Facebookiem. Mark Zuckerberg jest założycielem, prezesem i dyrektorem generalnym Meta.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!