Duże zmiany na Instagramie

Ma być podobnie jak w Twitterze i BeReal. Wszystko dlatego, że Instagram „podgryzany” jest przez inne aplikacje.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 15 grudnia 2022

Meta, która jest właścicielem Instagrama zdecydowała o dodaniu nowej funkcji, która ma pomóc stworzyć z platformy alternatywę dla Twittera.

Konkurencja dla Instagrama jest coraz większa. Najpierw mocy atak zadał Tiktok, potem Snapchat. Ostatnio mocne ciosy Instagram otrzymuje ze strony aplikacji BeReal. To aktualnie dość poważny rywal. Meta podejmuje rękawicę i decyduje się wprowadzić do swojej platformy funkcjonalność podobną do stories.

Meta w informacji prasowej ogłosiła wprowadzenie na Instagrama nowych funkcji, które począwszy od połowy grudnia, zaczną być dostępne dla użytkowników na całym świecie. Oprócz nowych stories, na Instagram zawita również tworzenie postów tekstowych rodem z Twittera.

Nowości na Instagramie

A nowości będzie sporo. Chociażby Notes, czyli krótkie posty, zawierające nie więcej niż 60 znaków i emoji, którymi użytkownik może się podzielić z gronem wybranych obserwujących lub bliskich przyjaciół. Jest to część systemu do wiadomości prywatnych na Instagramie. Żeby stworzyć post trzeba wybrać osoby, z którymi wzajemnie jako użytkownik się obserwujemy i po prostu napisać wiadomości. Odbiorcy będą mieli możliwość odpowiedzi na Notes, a wiadomości będą trafiać do autorów postów poprzez wiadomości prywatne. Notes będą widoczne jedynie przez 24 godziny od utworzenia ich.

Inna opcja to Stories. Wysyła ona codzienne przypomnienia o uchwycenie aparatem tego, co właśnie robią i gdzie się znajdują. Odtwarzanie owych stories możliwe jest jedynie przez 24 godziny, a powiadomienie o nich można wyłączyć z poziomu ustawień aplikacji.

Inne funkcje to grupy. Będzie można dzielić się zdjęciami i treściami z innymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!