Facebook zwalnia 11.000 pracowników! To kilkanaście procent całej załogi

Kilka dni temu informowaliśmy o potężnych zwolnieniach w Twitterze po przejęciu serwisu przez Elona Muska. Teraz w jego ślady poszedł Mark Zuckerberg, który w środę (9.11) poinformował o swojej decyzji w sprawie zwolnienia 11 tys. osób. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 9 listopada 2022

Facebook zwalnia pracowników

O zwolnieniach w należącej do Zuckerberga spółce Meta, która posiada takie serwisy jak Facebook oraz Instagram mówiono już od wielu dni. Wspominano o tym m.in. w momencie, w którym redukcje zatrudnienia przeprowadził Twitter, po zmianie właściciela. 

Rekordowe zwolnienia na FB

Nie zmienia to jednak faktu, że takiej skali zwolnień w spółce Zuckerberga nikt się nie spodziewał. Najwyraźniej takie czynniki, jak spowolnienie gospodarcze, coraz większa konkurencja, spadek dochodów, o których wspomina twórca Facebooka w oświadczeniu, są o wiele poważniejsze, niż mogło się to wydawać. 

Teraz Meta ma skupić się na tych obszarach, które dają szansę na szczególny rozwój. Mowa o technologii AI, reklamach oraz platformach biznesowych oraz wizji metawersum. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 

Odprawy dla zwolnionych pracowników

Z informacji publikowanych przez media wynika, że każdy zwolniony pracownik otrzyma wynagrodzenie bazowe za 16 tygodni, a także za dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy. Opłacone mają być również należne płatne dni urlopowe. 

Co się dzieje z Facebookiem?

O kondycji Facebooka napisano w ostatnich tygodniach wiele. Analitycy i inwestorzy zwracają uwagę na potężne nakłady na metawersum kosztem rozwoju mediów społecznościowych. W tym przypadku założyciel Facebooka prosił inwestorów o cierpliwość.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!