Fałszywa strona e-Toll. Uważaj, by się nie nabrać

Cyberprzestępcy stworzyli fałszywą stronę internetową (https://e-tollgov.pl ),do złudzenia przypominają oficjalną stronę systemu e-TOLL (https://etoll.gov.pl/).

  • Anna Malinowska
  • /
  • 21 grudnia 2022

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego – CSIRT KNF ostrzega przed fałszywą stroną, która wyglądem do złudzenia przypomina prawdziwą stronę internetową obsługującą system e-TOLL. 

Przypomnijmy, że e-TOLL jest systemem poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych w Polsce, stworzony i nadzorowany przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak nie dać się oszukać na rozmowie kwalifikacyjnej?Jak nie dać się oszukać na rozmowie kwalifikacyjnej?Monika Świetlińska

Cyberprzestępcy stworzyli fałszywą stronę, którą z wyglądu przypomina prawdziwą stronę e-Toll. Po wejściu na stronę cyberprzestępców widać formularz, który występuje na stronie Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ministerstwa Finansów.

Fałszywa strona e-Toll

Podrobiona strona e-Toll powstała po to by skłonić użytkowników do płacenia za przejazd drogami, na których obowiązuje system e-TOLL. Gdy jednak podamy dane na stronie, to grozi to wyłudzeniem danych do kart płatniczych. Efekt? Możliwa utrata pieniędzy

CERT przestrzega. Strona https://e-tollgov.pl nie ma nic wspólnego z oficjalną stroną internetową systemu e-toll. Właściwy adres strony to https://etoll.gov.pl/

źródło: CERT

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!