Kiedy konto PayPal może zostać zablokowane?

Kilka dni temu znany ze swoich nacjonalistycznych poglądów prawicowy polityk poinformował, że jego konto PayPal zostało zablokowane, a wraz z nim zbierane przez to konto środki finansowe. Czy amerykański operator płatności może ot tak zablokować pieniądze?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 24 listopada 2021

Blokada w PayPal może dotknąć każdego

Informację o zablokowanym koncie i środkach polityk umieścił na Twitterze. — Do wszystkich Polaków z zagranicy, którzy w ostatnich dniach chcieli wesprzeć darowizną Marsz Niepodległości, a mieli z tym problem w usłudze PayPal: PayPal zablokował konto Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i niemożliwe są żadne płatności. Zamrożono nam także środki – poinformował polityk.Z relacji zainteresowanego wiemy, że PayPal w odpowiedniej informacji przekazał mu powód zablokowania środków.

- Przegląd operacji na twoim koncie wykazał, że naruszasz przyjęte przez PayPal zasady dopuszczalnego użytkowania. W związku z tym na twoje konto zostały nałożone trwałe ograniczenia – można było przeczytać w komunikacie udostępnionym przez serwis. Abstrahując od kwestii politycznych, warto zauważyć, że amerykański operator dość radykalnie i skutecznie korzysta ze swojego prawa. Wszystkie informacje dotyczące ewentualnego zablokowania konta umieścił na stronie internetowej, w zakładce bezpieczeństwo.

Ograniczenia na koncie PayPal – kiedy mogą nas spotkać

Ograniczenia konta i blokada środków mogą być stosowane przez PayPal z wielu powodów. Jednym z przykładów jest np. nieautoryzowane użycie. Firma PayPal może ograniczyć konto PayPal, aby chronić użytkownika przed potencjalnymi stratami i przeanalizować ewentualne nieuczciwe działania. W szczególności kiedy ma podstawy sądzić, że ktoś korzystał z naszego konta PayPal bez upoważnienia. To akurat bardzo dobry powód. Kiedy PayPal może powziąć taką wiedzę? Między innymi kiedy otrzyma informację z banku, że ktoś mógł korzystać z karty lub rachunku bankowego bez zgody użytkownika.

Nowa forma płatności mobilnych na rynku. Które banki pozwalają z niej skorzystać?Nowa forma płatności mobilnych na rynku. Które banki pozwalają z niej skorzystać?Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Blokada konta może nastąpić także wtedy, gdy pojawią się limity na koncie. Dotyczy to sytuacji kiedy osiągnięto limity wysyłania, otrzymywania lub wypłat i nie podjęto jeszcze działań mających na celu ich usunięcie. Kolejna sytuacja jest już mnie klarowna, ponieważ PayPal pisze o działaniach podwyższonego ryzyka. Może to być liczba zgłoszonych roszczeń i obciążeń zwrotnych, kiedy jest wyższa niż zwykle. PayPal zablokuje też konto, kiedy zaczynasz sprzedawać zupełnie nowy typ produktu, na przykład produkty o znacznie wyższej wartości.Blokada nastąpi także i wtedy, gdy nastąpił gwałtowny wzrost sprzedaży, który nie pokrywa się z typowymi wzorcami sprzedaży użytkownika.

Nieaktywne konto

Jak informuje firma, ze względów bezpieczeństwa może również nałożyć ograniczenia na konto PayPal, jeśli nie było ono zbyt często używane od momentu jego założenia. Aby przywrócić dostęp do konta, trzeba przesłać dokument tożsamości (na przykład kopię prawa jazdy, dowodu osobistego lub paszportu). Aby to zrobić, wystarczy kliknąć powiadomienie na stronie Podsumowanie i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Można się odwołać od decyzji PayPala

Co ważne jeśli na konto PayPal zostały nałożone ograniczenia, można przejść do Centrum rozstrzygania, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego nałożono ograniczenia i jak można je usunąć. Gdy użytkownik podejmie wszystkie wymagane działania, firma usunie ograniczenia z konta. Prawdopodobnie z takiej opcji skorzystał wskazany na wstępie polityk.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!