Korzystacie z Telegrama? Twórcy komunikatora wprowadzili mnóstwo nowości

Telegram to zdobywający niezwykłą popularność komunikator, który coraz częściej zyskuje w starciu z „fejsbukowym” Messengerem. Podczas ostatniej awarii Facebooka, był jednym z głównych mediów, dzięki któremu miliony użytkowników mogą przekazywać sobie informacje. Ekipa odpowiedzialna za aplikację w listopadzie wprowadziła szereg udogodnień dla klientów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 10 listopada 2021

Telegram bez reklam? Proszę bardzo

Telegram to darmowy, niekomercyjny bazujący na chmurze obliczeniowej komunikator internetowy. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy, naklejki, nagrania oraz pliki różnego typu. Klient aplikacji dostępny jest na Androida, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS, Firefox OS oraz Linux. Wielu ekspertów twierdzi, że Telegram może rzucić skuteczne wyzwanie Messengerowi.W listopadzie twórcy aplikacji poinformowali, że Telegram chce wprowadzić możliwość wyłączenia reklam w poszczególnych kanałach, o czym informuje serwis dobreprogramy.pl.

Oczywiście pod kilkoma warunkami. Po pierwsze Telegram bez reklam pojawi się w kanałach, w których znajduje się więcej niż 1000 osób. Tym samym wiadomości sponsorowane będą pokazywać się użytkownikom korzystającym z dużych kanałów służących do masowej komunikacji. Druga kwestia to cena. Reklam nie będzie, ale trzeba będzie za to zapłacić. To nie koniec nowości od Telegrama, w listopadzie komunikator zaoferował ich naprawdę sporo.

Telegram wprowadza zmiany poprzez aktualizację

Ostatnia aktualizacja wprowadziła nowe sposoby znajdowania wspomnień w udostępnionych multimediach dzięki przyspieszonemu przewijaniu i widokowi kalendarza, ustawieniu zatwierdzania przez administratora linków zaproszeń, globalne motywy czatów dla całej aplikacji i wiele więcej.

Każdy użytkownik Telegrama ma nieograniczone miejsce w chmurze – a każdy czat ma stronę Udostępnione multimedia, która pokazuje wszystkie zdjęcia, filmy, pliki i muzykę, które zostały tam wysłane. Dodano tam nowy pasek daty z boku strony, który można przeciągać w górę i w dół, aby szybciej przewijać udostępnione multimedia.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wszystkie certyfikaty szczepień na Covid-19 nieważne? Poważny wyciek danychWszystkie certyfikaty szczepień na Covid-19 nieważne? Poważny wyciek danychMikołaj Frączak

Nowy Kalendarz i linki do zaproszeń

Zmienił się też widok kalendarza dla udostępnionych multimediów. Żeby szybko znaleźć multimedia z określonego czasu, wystarczy dotknąć pasek daty, aby otworzyć interfejs kalendarza z podglądem multimediów dla każdego dnia, a następnie dotknąć, aby zobaczyć wszystkie multimedia z danego dnia. Oprócz nowych narzędzi do przeskakiwania między przeszłością a teraźniejszością można teraz filtrować udostępnione multimedia, aby wyświetlać tylko zdjęcia, tylko filmy lub oba rodzaje.

Od listopada linki zaproszeń umożliwiają użytkownikom dołączenie do grupy lub kanału w dowolnym czasie — niezależnie od tego, czy udostępnisz link prywatnie, czy zamienisz go w kod QR na billboardzie. Podczas tworzenia dodatkowych linków zaproszeń do czatu dostępne jest teraz ustawienie Prośby o zatwierdzenie przez administratora, które daje administratorom większą kontrolę nad tym, kto może dołączyć do czatu i zobaczyć go.

Telegram wprowadza nowe motywy

Kiedy użytkownik otworzy link z włączoną funkcją Zatwierdzania przez administratora, zobaczy przycisk do wysłania prośby o dołączenie, którą administratorzy mogą zarządzać z nowego paska u góry czatu. Stamtąd administratorzy mogą przeglądać publiczne zdjęcia profilowe i biografię kandydata, a następnie zatwierdzić lub odrzucić jego prośbę.

W końcu najnowsza aktualizacja wprowadziła 8 nowych motywów, które można ustawić dla poszczególnych czatów, a teraz są one dostępne dla całej aplikacji na iOS (wkrótce pojawi się na Androidzie). Ustawienia Wyglądu zostały całkowicie przeprojektowane, umieszczając te motywy w centralnym miejscu. Stworzony przez zespół Telegrama, każdy motyw ma tryb dzienny i nocny, kolorowe animowane tło i gradientowe dymki wiadomości.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!