LinkedIn dodał narzędzie, które ułatwia znalezienie pracy medykom

LinkedIn dodał kilka nowych narzędzi ułatwiających pracownikom służby zdrowia znalezienie właściwej pracy w zawodzie, w tym zaktualizowane filtry wyszukiwania ofert pracy, preferencje zawodowe, najważniejsze umiejętności i nie tylko.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 27 grudnia 2023

Dodatkowe możliwości szukania pracy

Po pierwsze, LinkedIn dodał dodatkowe możliwości doskonalenia wyszukiwania ofert pracy w sektorze zdrowia.„Teraz, szukając stanowisk pielęgniarskich na LinkedIn, możesz dostosować wyniki, aby lepiej odpowiadały Twoim kwalifikacjom i preferencjom. Dodaliśmy nowe filtry wyszukiwania pracy dla specjalizacji, zmiany, harmonogramu i licencji, które pojawiają się podczas wyszukiwania pracy przez pielęgniarki”.

12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE12(21) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

Co więcej, na LinkedIn można także ustawić dodatkowe preferencje dotyczące pracy. Wystarczy włączyć opcję „Open the work” w swoim profilu, aby jasno dać znać rekruterom, że szuka się nowej pracy. LinkedIn dodał także dodatkowe wyróżnienia w profilach „Najważniejsze umiejętności” z ponad 65 nowymi referencjami pielęgniarskimi i 35 nowymi umiejętnościami, w tym „Pediatria i noworodek”, „Hospicjum i opieka paliatywna”, „Zdrowie domowe” i nie tylko. Umiejętności można również oznaczyć w sekcji „Doświadczenie”, aby lepiej podkreślić powiązania poszczególnych stanowisk/umiejętności.

Nowe narzędzia mają ułatwić znalezienie pracy w sektorze zdrowia, który według LinkedIn odnotował ostatnio znaczny wzrost. Zdaniem platformy, ponad 3 miliony pielęgniarek korzysta obecnie z platformy, aby rozwijać swoją karierę, a co minutę dwie pielęgniarki ubiegają się o pracę w aplikacji, podkreślając potencjał tych nowych opcji. Chociaż aktualizacje te dotyczą konkretnych zagadnień związanych ze zdrowiem, LinkedIn prawdopodobnie w przyszłości rozszerzy te narzędzia na inne sektory.

Czym jest LinkedIn?

LinkedIn to platforma społecznościowa skupiająca się na biznesie i zatrudnieniu. Działa poprzez strony internetowe oraz aplikacje mobilne. LinkedIn został uruchomiony 5 maja 2003 roku. Obecnie jest w pełni własnością Microsoftu, który nabył tę platformę w grudniu 2016 roku. Obecnie z LinkedIn korzysta ponad 900 milionów użytkowników z ponad 200 krajów na całym świecie.  Liczba użytkowników LinkedIn w Polsce poszukujących pracy wynosi 570 tysięcy, co stanowi10,36% ogólnej liczby użytkowników.

LinkedIn zyskał na popularności, ponieważ jest to platforma, która umożliwia nawiązywanie kontaktów zawodowych, zarówno z osobami z tej samej branży, jak i z potencjalnymi pracodawcami czy klientami. Ponadto LinkedIn jest doskonałym miejscem do prezentacji swojego doświadczenia, umiejętności i osiągnięć zawodowych, a także do nawiązywania kontaktów z rekruterami i pracodawcami.

Fałszywe powiadomienia z LinkedIn? Oszuści czekają na wasze daneFałszywe powiadomienia z LinkedIn? Oszuści czekają na wasze dane Michał Górecki

Amerykańską platformę wielu ceni także za to, że to właśnie tu mogą budować swoją markę osobistą jako ekspert w danej dziedzinie, poprzez udostępnianie treści związanych z branżą, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz uczestnictwo w dyskusjach. LinkedIn dostarcza bieżących informacji i trendów związanych z różnymi branżami, co może być pomocne w rozwoju zawodowym i poszerzaniu wiedzy.

 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!