LinkedIn rozszerza weryfikację profilu

LinkedIn ogłosił, że będzie rozszerzał opcję weryfikacji profili. Docelowo serwis należący do Microsoft chce tą funkcją objąć wszystkich użytkowników serwisu.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 2 listopada 2023

Po raz pierwszy

W kwietniu tego roku LinkedIn po raz pierwszy wraz z platformą CLEAR uruchomił proces weryfikacji użytkownika. Dzięki tej opcji, użytkownicy serwisu należącego do Microsoft mogą potwierdzać, że są realnymi użytkownikami. Weryfikacja następuje poprzez udostępnienie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Proces weryfikacji jest bezpłatny, ale obejmuje on udział osoby trzeciej w celu potwierdzenia danych.

10(19) 2023 SECURITY MAGAZINE10(19) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

Weryfikacja wskazująca, że tożsamość, miejsce pracy lub instytucja edukacyjna zostały potwierdzone, jest widoczna na profilu po zakończeniu procesu weryfikacji przez użytkownika. Faktyczne dane użyte do weryfikacji (tj. adres e-mail, informacje z dowodu osobistego lub poświadczenia miejsca pracy) nie są widoczne. Kraj wydania dowodu osobistego może być widoczny na profilu użytkownika. Weryfikacje można usunąć w dowolnym momencie, korzystając z opcji „ustawienia” ustawieniach.

Na początku tylko USA

Na początku opcja weryfikacji danych była dostępna tylko dla użytkowników zamieszkałych na terenie USA. Później LinkedIn rozszerzył ją na Kanadę i Meksyk. Teraz serwis Microsoft chce, aby weryfikacja profilu była dostępna na szeroką skalę. W tym celu LinkedIn nawiązał współpracę z Microsoft Entra, Digilocker i innymi firmami, co ostatecznie umożliwi rozszerzenie weryfikacji na więcej regionów. Celem LinkedIn jest, aby wszyscy jego użytkownicy potwierdzili swoją tożsamość do 2025 roku.

Fałszywe powiadomienia z LinkedIn? Oszuści czekają na wasze daneFałszywe powiadomienia z LinkedIn? Oszuści czekają na wasze dane Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Według LinkedIn zweryfikowane profile uzyskują o 60% więcej wyświetleń profilu, o 50% więcej komentarzy i reakcji pod postami oraz o 30% więcej wiadomości. Oprócz tego LinkedIn zintegrował również weryfikację z wybranymi ofertami pracy, zapewniając większe potwierdzenie i pewność w aplikacji.

Największa na świecie platforma dla profesjonalistów

LinkedIn jest największą na świecie siecią profesjonalistów online. Możesz w niej znaleźć oferty pracy lub stażu, nawiązać lub wzmocnić relacje zawodowe bądź nauczyć się nowych umiejętności, aby osiągnąć sukces w karierze. Dostęp do LinkedIn można uzyskać z komputera, aplikacji mobilnej LinkedIn lub mobilnego środowiska internetowego.

Jeśli Twój profil LinkedIn jest kompletny, łatwiej dotrzesz do odpowiednich ofert, przedstawiając swoją unikalną historię zawodową, wyróżniając doświadczenie, umiejętności i wykształcenie. Możesz również wykorzystać LinkedIn, aby zorganizować wydarzenia offline, dołączyć do grupy, napisać artykuł, opublikować zdjęcie lub wideo i więcej.

LinkedIn to platforma dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową. Dotyczy to osób o różnym doświadczeniu: właścicieli małych firm, studentów czy osób szukających pracy. Członkowie mogą wykorzystać potencjał LinkedIn, aby dołączyć do sieci specjalistów, firm i grup z danej branży i nie tylko.

Kiedy powstał LinkedIn?

Serwis założony w grudniu 2002 roku i uruchomiony w maju 2003 roku. W lutym 2021 r. portal LinkedIn miał 740 milionów użytkowników w 200 krajach. Portal dostępny jest w kilkunastu językach, od 2 kwietnia 2012 roku dostępny również w języku polskim. Od 2011 akcje LinkedIn są dostępne na nowojorskiej giełdzie NYSE (symbol akcji: LNKD). W czerwcu 2012 roku z LinkedIn wyciekło 6,5 mln haseł użytkowników. W czerwcu 2016 serwis został przejęty przez Microsoft za 26,2 miliarda dolarów.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!