Netflix w 4K za 30 zł. To zgodne z regulaminem

Fani platformy streamingowej Netflix stale szukają opcji, jak płacić mniej, a mieć wysoką jakość odbioru. Aktualnie portal ma trzy plany do wyboru. Jedynie najdroższy z nich, czyli Premium, oferuje możliwość oglądania filmów w formacie 4K. Kosztuje 60 zł. Co interesujące, nowe zasady dzielenia kont Netflix pozwalają na obniżenie opłaty za taką usługę do 26,66 zł. W jaki sposób? Wyjaśniamy.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 5 czerwca 2023

Potężna krytyka Netflixa

Ogromna krytyka spadła na platformę Netflix w momencie, kiedy zaczął spoglądać bardziej restrykcyjnie na sposób korzystania użytkowników ze współdzielenia kont. Warto jednak zauważyć, że ta funkcja od zawsze była przeznaczona nie dla grupy przyjaciół czy przypadkowych osób znających się tylko online, ale dla rodzin — szczególnie tych mieszkających razem pod jednym dachem (lub grupy studentów wynajmujących wspólne mieszkanie). 

Nowe oszustwo na NetflixNowe oszustwo na NetflixMartyna Kowalska

Niestety, platforma nie zapewniła odpowiedniej oferty dla osób samotnych, które potrzebują tylko jednego profilu. Dostępne są tańsze pakiety, ale oferują treści tylko w rozdzielczości Full HD i HD, bez opcji 4K.

W jaki sposób płacić za Netfilix 4K tylko 26,66 zł? Bez łamania regulaminu? 

Wraz z wprowadzeniem nowych zasad dotyczących korzystania z usług w ramach jednego gospodarstwa domowego, pojawia się możliwość dodania dwóch dodatkowych kont do standardowego konta Premium z obsługą 4K. Te dodatkowe konta mogą otrzymać dostęp do treści w jakości 4K. Muszą jedynie spełnić warunek, że główne konto opłaca najwyższy abonament. 

Dlaczego Netflix chce zmusić użytkowników do zaprzestania współdzielenia kont?Dlaczego Netflix chce zmusić użytkowników do zaprzestania współdzielenia kont?Michał Górecki

Niemniej jednak, te dodatkowe konta pozwalają na korzystanie tylko z jednego profilu i pobieranie offline na jedno urządzenie. Kosztuje to dodatkowe 10 zł miesięcznie za każde konto, a użytkownicy mogą logować się na nie za pomocą osobnego loginu i hasła.

Całkowity koszt usługi, która może być używana w trzech różnych lokalizacjach, wynosi dokładnie 80 zł miesięcznie. Podzielenie tej kwoty przez trzy daje około 26,66 zł od osoby. Tyle właśnie będzie kosztować dostęp do usługi dla każdego członka tego trzyosobowego zespołu, bez naruszania regulaminu. Musimy jednak samodzielnie znaleźć chętnych na tę umowę, a następnie rozliczać się wzajemnie między sobą (czy to co miesiąc, czy też na przykład za rok z góry).

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Rodziny, które mieszkają razem i korzystają z większości lub wszystkich profili, mają teraz możliwość "adopcji" dwóch osób samotnych dzięki nowej funkcji. Ponieważ koszt dodania dodatkowego konta z jednym profilem wynosi 10 zł miesięcznie, w celu zachowania uczciwości można pobierać od tych osób na przykład 15 zł miesięcznie. Dzięki temu dwie osoby samotne będą płacić mniej niż połowę ceny pakietu, a właściciel konta zmniejszy swoje miesięczne rachunki o 10 zł. To sytuacja korzystna dla obu stron.

Jak dzielenie kont wygląda na innych platformach streamingowych? 

Konkurencja w branży VOD nie pozostaje w tyle. Inni duzi gracze, tak jak Disney+, HBO Max, Prime Video i SkyShowtime, oferują dostęp do konta z wieloma profilami po znacznie niższych cenach. Ponadto nie nakładają podobnych do Netflixa ograniczeń — przynajmniej na chwilę obecną. 

Przegląd najpopularniejszych platform streamingowych w PolscePrzegląd najpopularniejszych platform streamingowych w PolsceAnna Pakaszewska-Cetera

Disney+ oferuje jeden plan abonamentowy, który kosztuje około 28,99 złotych miesięcznie lub 289,90 zł za cały rok. Zapewnia on dostęp do bogatej biblioteki filmów i seriali Disneya, Pixar, Marvela, Star Wars oraz National Geographic.

HBO Max posiada także pojedynczy plan abonamentowy, który kosztuje 29,99 złotych miesięcznie lub 234,99 zł za rok. Zapewnia on dostęp do treści HBO i biblioteki filmów i seriali stworzonych specjalnie dla niego.

Amazon Prime Video kosztuje 49 zł za roczny dostęp. Oczywiście platform sreamingowych jest o wiele więcej, a tu wymieniamy jedynie te o globalnym zasięgu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!