Przegląd najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce

Platformy streamingowe są bardzo popularne w naszym kraju ze względu na bogatą i wciąż rozszerzającą się bazę filmów, seriali i dokumentów. Serwisy oferują kino dostępne na wyciągnięcie ręki, o każdej porze dnia i nocy, bez reklam, w dobrej jakości we własnym domowym zaciszu. Jeżeli chodzi o popularność, w naszym kraju zdecydowanie króluje Netflix, jednak istnieje wiele innych opcji, z których można z powodzeniem skorzystać.

  • Anna Pakaszewska-Cetera
  • /
  • 18 kwietnia 2023

Netflix

To obecnie najpopularniejsza platforma w Polsce i na świecie. Oferuje najwięcej filmów i seriali, w porównaniu do innych serwisów. Codziennie pojawia się na niej coś nowego, więc jest w czym przebierać. Niedawno pojawiła się informacja, że Netflix planuje mocno ograniczyć możliwość współdzielenia konta.

Na chwilę obecną z platformy w pakiecie premium mogą korzystać w jednym czasie 4 osoby, co wiąże się z niższą ceną przypadającą na jedną osobę. Od stycznia wprowadzone jest w Polsce dodatkowe uwierzytelnianie pojawiające się co jakiś czas, które ma na celu sprawdzenie, czy wszystkie urządzenia należą do jednej osoby. 

Netflix zmienia politykę w Europie. Koniec ze współdzieleniem kont coraz bliżejNetflix zmienia politykę w Europie. Koniec ze współdzieleniem kont coraz bliżejMikołaj Frączak

Ile kosztuje dostęp do Netflixa? Dostępne są trzy pakiety:

  • podstawowy — 29 zł miesięcznie — oferuje obraz w jakości HD, możliwość oglądania na różnych urządzeniach, ale tylko na jednym w danym momencie

  • standardowy — 43 zł miesięcznie — oferuje obraz w jakości Full HD, z możliwością oglądania na różnych urządzeniach, na dwóch jednocześnie

  • premium — 60 zł miesięcznie — oferuje obraz w jakości 4K, z możliwością oglądania na różnych urządzeniach, na czterech jednocześnie

HBO Max

Oferta platformy jest imponująca, chociaż w Polsce nieco mniejsza niż za oceanem. W katalogu filmów i seriali znajdziemy produkcje własne — np. Gra o tron, Euforia, The last of us, światowe hity takie jak Matrix, wszystkie części Harrego Pottera, czy też filmy z uniwersum DC. W bazie znajdują się też filmy wytwórni Warner Bros, a te najnowsze pojawiają się już po 45 dniach od ich kinowej premiery.

Ile kosztuje HBO Max? Można wykupić miesięczny abonament za 29,99 zł lub roczny za 234,99 zł. W pakiecie z subskrypcją otrzymuje się możliwość oglądania treści w jakości 4K na trzech urządzeniach jednocześnie oraz utworzenia konta dla pięciu osób.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Disney+

W ofercie serwisu wyraźnie dominują produkcje Disneya, Pixara, Marvela i Gwiezdnych Wojen. Oprócz nowości, takich jak Mandalorian, Loki, czy Obi-wan Kenobi, znajdziemy również filmowe klasyki jak Król Lew, czy Mulan.

Disney+ już w Polsce. Czy pokona Netflix i HBO MAX?Disney+ już w Polsce. Czy pokona Netflix i HBO MAX?Mikołaj Frączak

Subskrypcja miesięczna Disney+ kosztuje 28,99 zł, a roczna 289,90 zł. Dopuszczalne jest współdzielenie konta, można ich stworzyć aż 7, a filmy i seriale można oglądać jednocześnie na czterech urządzeniach.

Amazon Prime

Katalog filmów i seriali tej platformy może nie jest tak obszerny, jak u konkurencji, ale oferuje ona subskrybentom wiele benefitów, które rekompensują ten fakt.

Koszt rocznego abonamentu w Amazon Prime to zaledwie 49 zł. Łącznie z tym użytkownik otrzymuje możliwość darmowej dostawy i zniżki przy zakupach w sklepie Amazon oraz bezpłatny dostęp do gier w ramach Prime Gaming. 

Chcesz płacić mniej za Amazon Prime? Pokaż jakie reklamy oglądaszChcesz płacić mniej za Amazon Prime? Pokaż jakie reklamy oglądaszAnna Malinowska

Konto można współdzielić i oglądać treści na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie. Ponadto istnieje opcja wyboru języka ścieżki dźwiękowej i napisów. To prawdziwa gratka dla uczących się języków, ponieważ możemy oglądać filmy w przeróżnych kombinacjach np. ze ścieżką dźwiękową po hiszpańsku, z angielskimi napisami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!