Oszuści podszywają się pod bank. Przez wyszukiwarkę

Cyberprzestępcy nie próżnują. Na celownik wzięli sobie klientów banku Millennium.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 22 grudnia 2022

Oszuści wykorzystują reklamy w wyszukiwarce Google. Tymrazem podszywają się pod bank Millennium.

Jeśli szukamy banku Millennium korzystając z wyszukiwarkiGoogle, to możemy trafić na stronę internetową przygotowaną przez oszustów.

O zagrożeniu poinformował Zespół Reagowania na IncydentyBezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego na swoim profilu naTwitterze. Na czym polega działanie oszustów?

Gdy w wyszukiwarce Google wpiszemy frazę "millennium",na samej górze pojawią się dwa wyniki związane z bankiem Millennium. Pierwszy tojednak fałszywa reklama.

Duże zmiany na InstagramieDuże zmiany na InstagramieAnna Malinowska

Jeśli nie będziemy uważni, możemy dać się podejść cyberprzestępcom.Fałszywa strona ma bowiem niepoprawny adres strony. Dodatkowo używa nazwy MillenniumPoland. Bank w rzeczywistości jej nie używa. Gdy klikniemy w link, zostaniemyprzeniesieni na fałszywą stronę banku. Witryna jest bardzo podobna, oszuściwykorzystali elementy identyfikacji wizualnej banku — możemy dostrzec znajomelogo czy charakterystyczne kolory. Kliknięcie w link spowoduje przekazaniedanych dostępowych cyberprzestępcom.

   

               

           

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!