PayEye: W salonach Komputronik można już płacić... spojrzeniem

Płatność spojrzeniem jest już możliwa w Warszawie i Poznaniu, a dokładnie rzecz biorąc w tamtejszych salonach Komputronik w centrach „Arkadia” oraz „Poznania”. W obu lokalizacjach pracę rozpoczęły terminale eyePOS 2.0. które pozwalają autoryzować płatności… spojrzeniem. 

  • Michał Górecki
  • /
  • 8 listopada 2022

Innowacyjna autoryzacja płatności

Jak informuje PayEye Komputronik jest pierwszą siecią nie tylko w Polsce, ale również na świecie, która jesienią 2022 roku rozpoczęła wdrażanie płatności spojrzeniem. Pierwszym miejscem był wrocławski salon firmy. Po udanym pilotażu, na podobne rozwiązania zdecydowano się w Warszawie oraz w Poznaniu. 

Co to jest PayEye

PayEye jest innowacyjną technologią, która umożliwia nowoczesne płatności biometryczne w zupełnie nowej odsłonie. Wsparciem dla jej działania jest aplikacja, a także zmodernizowany terminal eyePOS 2.0. Urządzenia umożliwia przeprowadzenie płatności z wykorzystaniem tzw. fuzji biometrycznej. Sprzęt bowiem skanuje zarówno oko jak i twa klienta. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Płatności elektroniczne — jak to działa?Płatności elektroniczne — jak to działa?Mikołaj Frączak

Jak płacić spojrzeniem?

Realizacja tych płatności jest prosta. Klient, który chce autoryzować swoje płatności w ten sposób, powinien pobrać darmową aplikację, założyć konto oraz zrobić selfie. Ostatnim krokiem jest podpięcie karty płatniczej, którą będą obciążane transakcje. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy spojrzeniem”  informuje PayEye.

Czy płacenie spojrzeniem jest bezpieczne?

Twórcy tego rozwiązania przekonują, że omawiana technologia zapewnia obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Sam terminal jest zabezpieczony przed jakimkolwiek wyciekiem danych.

Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD – polski lider w przetwarzaniu transakcji bankomatowych oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych” – czytamy w komunikacie PayEye.

Do końca roku innowacyjna firma chce wprowadzić na rynek 300 urządzeń, które będą działały w całej Polsce. 

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!