Jak zacząć korzystać z Telegrama?

Coraz więcej osób zainteresowanych jest korzystaniem z serwisu Telegram. Jest to aplikacja sieci społecznościowej niezwykle zyskująca na popularności, szczególnie w czasie wojny w Ukrainie. Jak zacząć z niej korzystać?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 kwietnia 2022

Czym jest aplikacja Telegram?

Telegram to aplikacja do przesyłania wiadomości, która koncentruje się na szybkości i bezpieczeństwie, jest superszybka, prosta i darmowa. Telegrama można używać na wszystkich urządzeniach jednocześnie. Wiadomości są płynnie synchronizowane na dowolnej liczbie telefonów, tabletów lub komputerów. Telegram ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i jest jedną z 10 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie.

Jak działa aplikacja Telegram?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Za pomocą Telegrama można wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy i pliki dowolnego typu (doc, zip, mp3 itp.), a także tworzyć grupy do 200 000 osób lub kanały do nadawania wiadomości do nieograniczonej liczby odbiorców. Możesz pisać do swoich kontaktów telefonicznych i wyszukiwać ludzi po ich nazwach użytkownika. W rezultacie Telegram jest jak połączenie SMS i e-mail — i może zająć się wszystkimi Twoimi osobistymi lub biznesowymi potrzebami komunikacyjnymi. Oprócz tego obsługujemy szyfrowane metodą end-to-end połączenia głosowe i wideo, a także czaty głosowe w grupach dla tysięcy uczestników.

Dla kogo jest przeznaczony Telegram?

Telegram jest dla każdego, kto chce szybko i niezawodnie wysyłać wiadomości i dzwonić. Użytkownicy biznesowi i małe zespoły mogą lubić duże grupy, nazwy użytkowników, aplikacje desktopowe i wydajne opcje udostępniania plików.

250 zł na zakup telewizora. Do kiedy można zrealizować świadczenie?250 zł na zakup telewizora. Do kiedy można zrealizować świadczenie?Mikołaj Frączak

Jakie rozwiązania wspiera Telegram?

Ponieważ grupy w Telegramie mogą mieć do 200 000 członków, Telegram wspiera odpowiedzi, wzmianki i hashtagi, które skutecznie pomagają utrzymać porządek i sprawną komunikację w dużych społecznościach. Możesz wyznaczyć administratorów z zaawansowanymi narzędziami, które pomogą tym społecznościom spokojnie się rozwijać. Do grup publicznych każdy może dołączyć i są one potężnymi platformami do dyskusji i zbierania informacji zwrotnych.

Telegram ma wyszukiwarkę animowanych gif-ów, najnowocześniejszy edytor zdjęć, i otwartą platformę naklejek (znajdź fajne naklejki tutaj lub tutaj). Co więcej, nie musisz martwić się o miejsce na dysku na swoim urządzeniu. Dzięki obsłudze chmury Telegrama i opcji zarządzania pamięcią podręczną, Telegram może zająć prawie zero miejsca w Twoim telefonie.

Co z prywatnością Telegrama?

Osoby poszukujące dodatkowej prywatności powinny zapoznać się z zaawansowanymi ustawieniami i polityką bezpieczeństwa firmy. A jeśli chce się zachować poufność, warto wypróbować sekretne czaty dla danego urządzenia z samoniszczącymi się wiadomościami, zdjęciami i filmami wideo – i zablokować swoją aplikację za pomocą dodatkowego kodu dostępu.

Czym różni się Telegram od WhatsApp?

Telegram, w przeciwieństwie do WhatsApp, jest komunikatorem opartym na chmurze z płynną synchronizacją. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do wiadomości z kilku urządzeń jednocześnie, w tym tabletów i komputerów, a także udostępniać nieograniczoną liczbę zdjęć, filmów i plików (doc, zip, mp3 itd.) o wielkości do 2 GB każdy. Telegram potrzebuje mniej niż 100 MB na twoim urządzeniu — możesz przechowywać wszystkie swoje multimedia w chmurze bez konieczności usuwania rzeczy — po prostu wyczyść pamięć podręczną, aby zwolnić miejsce – informuje serwis Telegram.

Źródło: Telegram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!