TikTok dostosowuje się do unijnych regulacji. Co się zmieni?

Nowe regulacje zawarte w unijnej ustawie o usługach cyfrowych wprowadzają zmiany w funkcjonowaniu popularnej platformy TikTok. Celem jest zapewnienie bezpiecznej przestrzeni cyfrowej oraz ochrona praw użytkowników. Jakie zmiany czekają użytkowników?

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 9 sierpnia 2023

Do 28 sierpnia 2023

TikTok, znana platforma społecznościowa, musi dostosować się do nowych regulacji przed 28 sierpnia b.r. Wszystko przez unijną ustawę o usługach cyfrowych, której głównym celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni cyfrowej, ochrona praw użytkowników oraz zapewnienie równych warunków dla przedsiębiorstw.

8(17) 2023 SECURITY MAGAZINE8(17) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

Platforma w oficjalnym komunikacie podkreśla, że jej misją jest inspirowanie do kreatywności i dawanie radości. – Wiemy, że zapewnienie bezpieczeństwa, prywatności i ochrony naszej społeczności europejskiej ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tego celu. Będziemy nadal nie tylko wypełniać nasze obowiązki regulacyjne, ale także dążyć do wyznaczania nowych standardów poprzez innowacyjne rozwiązania i współpracę z naszymi partnerami branżowymi, organami regulacyjnymi, prawodawcami i społeczeństwem obywatelskim – czytamy na blogu platformy TikTok.

Koniec z algorytmem TikToka?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Algorytm TikToka, który dostosowuje treści do preferencji użytkowników, może ulec zmianie. Nowa unijna regulacja zakłada, że treści nie powinny być powiązane z aktywnością użytkowników. W praktyce oznacza to możliwość wyłączenia personalizacji dla mieszkańców UE. Zamiast tego, użytkownicy zobaczą treści popularne w ich regionie i języku.

Zmiany dla nieletnich

Użytkownicy w wieku 13-17 lat nie zobaczą spersonalizowanych reklam. To kolejna zmiana wprowadzana w ramach dostosowania do unijnych regulacji.

Blokowanie treści

Użytkownicy z UE będą mieli możliwość zgłaszania treści uznanych za nieodpowiednie. TikTok planuje udostępnić twórcom wyjaśnienie w przypadku zgłoszenia oraz opcję odwołania się od decyzji.

ePłatności w mObywatel. Nowe rozwiązanie testuje BydgoszczePłatności w mObywatel. Nowe rozwiązanie testuje BydgoszczJoanna Gościńska

Te zmiany pokazują, jak ważne jest dostosowywanie się do regulacji prawnych w świecie cyfrowym. TikTok stawia na transparentność i bezpieczeństwo, dbając o swoją społeczność.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!