Twitter wprowadzi możliwość edycji tweetów? Próby już się odbywają

Iluż polityków, komentatorów, czy przedsiębiorców żałowało, że opublikowało tweeta zbyt pochopnie lub ze wstydliwą literówką? Jedyną możliwością było skasowanie wpisu i napisanie kolejnego. Taki urok Twittera. Urok, który niebawem może zniknąć. Firma przyznaje, że testuje możliwość edycji tweetów.

  • Michał Górecki
  • /
  • 7 września 2022

Pierwszy edytowany tweet już istnieje

Niejeden miłośnik Twittera mógł się zdziwić, kiedy zobaczył to:

 

Twitter informuje, że rzeczywiście testuje edytowanie tweetów, a wkrótce będzie ich znaczenie więcej. Obecnie funkcja edycji wpisów jest testowana w środowisku wewnątrzfirmowym. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych tygodniach, z tej samej możliwości będą mogli skorzystać subskrybenci usługi Twitter Blue. 

Na czym ma polegać możliwość edycji tweeta?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Funkcja ta ma pozwalać na wprowadzenie zmian we wpisie. Mowa np. o poprawieniu literówek, czy dodaniu pominiętych z jakiegoś powodu tagów. Wiadomo jednak, że usługa będzie ograniczona. Najprawdopodobniej wpisy na Twitterze będzie można edytować kilka razy w ciągu 30 minut od ich publikacji. Co ciekawe, tweety poddane edycji będą oznaczane w specjalny sposób, aby nikt nie miał wątpliwości, że wpis był zmieniany przez autora. 

Testy edycji wpisów

Na początek Twitter testuje funkcje edycji w mniejszej grupie, jednak jeszcze we wrześniu usługa ta trafi do pierwszych użytkowników usługi Twitter Blue. Wiadomo, że testy najpierw będą przeprowadzane tylko w jednym kraju. Z czasem dostęp do funkcji będzie stopniowo rozszerzany. Twitter wyraża nadzieje, że dzięki nowej możliwości, korzystanie z tego medium społecznościowego będzie nie tylko bardziej przystępne, ale także… mniej stresujące. 

Dodajmy, że najwięksi konkurenci w świecie social mediów umożliwiają edycję wpisów. Jest tak np. na Facebooku, oraz Instagramie, gdzie w każdej chwili można poprawić treść lub wpisać brakujący hashtag.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!