URE: Jest portal dla producentów ciepła, którzy liczą na rekompensatę

Urząd Regulacji Energetyki poinformował o uruchomieniu portalu, który służy rejestracji wytwórców ciepła. Mowa o podmiotach, które będą ubiegać się o wypłatę rekompensaty obiecanej przez państwo.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 19 października 2022

Portal dla wytwórców ciepła

Pod adresem internetowym https://cieplo.zrsa.pl/login uruchomiono portal, który jest przeznaczony do rejestracji przedsiębiorstw energetycznych, którzy w późniejszym terminie planują składanie wniosków o wypłatę przez państwo rekompensaty, w związku ze skokowym wzrostem cen surowców energetycznych. Wnioskowanie o wsparcie będzie możliwe pod tym samym adresem.

Kto prowadzi rejestrację wytwórców ciepła? 

Portal został uruchomiony przez Zarządcę Rozliczeń S.A. (ZR S.A.), który jest podmiotem odpowiedzialnym za wypłatę rekompensat dla tych przedsiębiorstw energetycznych. Mowa o podmiotach posiadających koncesję oraz wykonują działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania ciepła, które trafia do odbiorców. 

Czy blackout może być niebezpieczny dla danych? Jest apel Cyfrowej PolskiCzy blackout może być niebezpieczny dla danych? Jest apel Cyfrowej PolskiAnna Malinowska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Jak zarejestrować się na portalu dla wytwórców ciepła?

Urząd Regulacji Energetyki zwraca uwagę, że osoby dokonujące rejestracji podmiotów powinny wcześniej zapoznać się ze specjalnie przygotowaną instrukcją, która zawiera wskazówki zarówno w zakresie samego logowania jak również przyszłego składania wniosków o wypłatę rekompensaty przewidzianej w ustawie. Instrukcje oraz regulaminy portalu można znaleźć na stronie internetowej Zarządcy Rozliczeń S.A. pod adresem https://zrsa.pl.

Najpierw wybieramy opcję „Systemy wsparcia pobrania”. Następnie „Ciepło”, po czym wchodzimy w „Dokumenty ciepło – do pobrania”. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!