Jak działa rządowy portal cieplo.gov.pl?

1208 przedsiębiorców i przeszło 5 mln odsłon – takie statystyki notuje rządowy portal ciepło.gov.pl, po niecałym miesiącu działania. Strona pełni funkcję porównywarki cen węgla oraz bezpłatnego narzędzia kojarzącego sprzedawców z klientami.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 17 października 2022

Jak działa portal cieplo.gov.pl?

Statystyki dotyczące działania rządowego portalu opałowego przedstawiono podczas konferencji prasowej. Strona zawiera oferty 1208 przedsiębiorców ze wszystkich 16 województwa. Zależy nam na tym, żeby obywatele mieli możliwość wyszukania rzetelnych dostawców i porównania cen surowca dostępnego w najbliższej okolicy. Dlatego dostawcy mają obowiązek podawać aktualne ceny” –  powiedział sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Tylko aktualne ceny węgla?

Portal funkcjonuje od 26 września 2022 roku pod adresem www.cieplo.gov.pl. Jak wyjaśnia cyfryzacja KPRM służy on do prezentowania cen węgla, który jest oferowany klientom indywidualnym przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Chodzi o ułatwienie w zakupie surowca, a także zebranie w jednym miejscu informacji o punktach sprzedaży węgla, sortymencie, aktualnej cenie, a także pochodzeniu paliwa. 

Rejestracja obowiązkowa dla przedsiębiorców

Cyfryzacja KPRM przypomina jednocześnie o ustawowym obowiązku rejestracji przedsiębiorców. „W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, należy liczyć się z karą w wys. 15 tys.” – poinformował Janusz Cieszyński. 

Z których województw jest najwięcej ofert?

Jak podaje KPRM najwięcej przedsiębiorców na portalu zarejestrowało się w województwie wielkopolskim – 190. Na drugim miejscu woj. śląskie – 160. Podium zamyka woj. łódzkie z wynikiem 147 firm. 

Najsłabiej reprezentowane są punkty sprzedaży z województw: zachodniopomorskiego – 22, lubuskiego — 33, a także opolskiego – 40. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!