Voiceboty PKO BP: już 15 mln rozmów z klientami
Ponad sześć milionów klientów PKO BP przeprowadziło ponad 15 milionów rozmów telefonicznych z voicebotami. Bank podaje, że wszystkie rozmowy na bankowych infoliniach oraz z głosowym asystentem IKO trwały łącznie... 190 tysięcy godzin.
- Mikołaj Frączak
- /
- 19 października 2022
PKO BP stawia na voiceboty?
PKO BP informuje, że dysponuje obecnie czternastoma botami konwersacyjnymi, które wykorzystują technologię sztucznej inteligencji (AI). Najstarszy „cyfrowy” bot pracuje dla banku 2,5 roku.
W ocenie instytucji, zastosowanie tej technologii pozwala na bezpieczne i wygodne korzystnie z usług banku przez klientów. W wielu sytuacjach nie muszą oni rozmawiać z człowiekiem. Dzięki użyciu voicebotów, konsultanci pracujący na infolinii mogą skupić swoją uwagę i poświęcić swój czas na trudniejsze oraz bardziej złożone sprawy. Po prostu mniej skomplikowane tematy przejęły od nich boty.
Do czego służy asystent głosowy w banku?Mikołaj Frączak
Klient nie jest zdany wyłącznie na boty
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
PKO BP informuje, że choć wiele spraw można załatwić podczas rozmowy z voicebotem, to jednak są sytuacje, w których sztuczna inteligencja decyduje się na połączenie z konsultantem. Dzieje się tak wtedy, kiedy system oparty na AI nie jest w stanie rozwiązać problemu klienta.
PKO BP będzie rozwijało voiceboty
„Voiceboty w PKO Banku Polskim nie są prostymi rozwiązaniami czy technologicznymi ciekawostkami. To zaawansowana technologia korzystająca ze sztucznej inteligencji, która jest umiejętnie wykorzystywana, aby wspierać klientów. Nasze boty umożliwiają im swobodną komunikację w języku naturalnym — czyli tak, jak rozmawiają ze znajomymi i rodziną” – mówi Dawid Kin, dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji. Co ciekawe, zdaniem bankowców tego typu rozmowy podobają się klientom. Konieczne jest jednak stałe udoskonalanie tego rozwiązania.
Czym zajmują się voiceboty na bankowej infolinii?
Z relacji banku wynika, że voiceboty zajmują się obecnie m.in. przypominaniem klientom o spłacie zaległości, prowadzą ankiety, a także badają skłonności do zakupu produktu lub chronią finanse klienta. Obecnie prowadzone są prace nad następnymi rozwiązaniami. W ocenie PKO BP sztuczna inteligencja służy pomocą zarówno konsumentom, jak również pracownikom banku. To jeden z technologicznych filarów transformacji cyfrowej.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?