Nowy sposób płatności na rynku

Visa Mobile już dostępna dla wszystkich klientów Nest Banku. Na czym polega ten sposób płatności?

  • Michał Górecki
  • /
  • 16 maja 2022

Nest Bank i Visa uruchomiły Visa Mobile — nowy sposób płatności kartą w internecie. Aby zapłacić Visa Mobile wystarczy podać swój numer telefonu, a następnie potwierdzić płatność w aplikacji bankowej.

Czym jest Visa Mobile?

Visa Mobile to nowa metoda płacenia. Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym została wdrożona. W pracach nad jej rozwojem uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie. Pozwala jeszcze sprawniej niż dotychczas płacić za zakupy w internecie (w sklepach online czy aplikacjach mobilnych). Rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu takich przeszkód, jak ręczne wprowadzanie danych z karty czy konieczność podania pełnego hasła do logowania. Aby zapłacić wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu czy w aplikacji i zatwierdzić płatność na smartfonie.

Nest Bank wprowadził Visa Mobile jako pierwszy bank na świecie

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wybrani klienci Nest Banku mogli wypróbować Visa Mobile już we wrześniu 2021 roku. Bank uruchomił wtedy usługę pilotażowo. Od 16 maja 2022 roku z Visa Mobile mogą korzystać wszyscy klienci banku — zarówno biznesowi, jak i indywidualni.

Visa Mobile w aplikacji Nest Banku — jak to działa?

Rejestracja do Visa Mobile w Nest Banku jest bardzo prosta. Wystarczy przejść do aplikacji mobilnej Nest Banku, wybrać menu „Karty„ i kliknąć „Dodaj kartę do Visa Mobile", potem pozostaje przepisać kod, który zostanie wysłany w mailu, a następnie zatwierdzić hasłem mobilnym.Następnie podczas płatności w sklepie internetowym należy wybrać metodę płatności Visa Mobile, podać numer telefonu i zatwierdzić transakcję hasłem mobilnym w aplikacji mobilnej Nest Banku. Dzięki temu płatność może zająć nawet mniej niż 20 sekund.

Wskazówki jak dać się oszukać? Tak działają cyberprzestępcyWskazówki jak dać się oszukać? Tak działają cyberprzestępcyMichał Górecki

Aplikacja Visa Mobile

Z Visa Mobile można skorzystać w aplikacji banku, który zintegrował się z usługą oraz bezpośrednio w aplikacji Visa Mobile. Nest Bank zintegrował się z usługą Visa Mobile, dzięki temu jego klienci mogą korzystać z niej zarówno bezpośrednio w aplikacji bankowej, jak i w oddzielnej aplikacji.

Klient może również korzystać jednocześnie z aplikacji własnej Visa Mobile i aplikacji banku. W takim wypadku może zaakceptować transakcję w każdej z aplikacji. Powiadomienie push będzie jednak generowane tylko przez jedną z nich, a klient sam będzie mógł wybrać tę domyślną.

Gdzie można zapłacić Visa Mobile?

Pierwszym dostawcą usług płatniczych obsługującym Visa Mobile jest serwis Przelewy24. Dzięki temu obecnie z Visa Mobile można zapłacić w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a ich lista będzie przez Przelewy24 systematycznie poszerzana. Jednoczenie Visa pracuje nad tym, aby usługa była powszechnie dostępna.

Visa Mobile – bezpieczeństwo przede wszystkim

Visa Mobile jest w pełni bezpieczną metodą płatności. Rozwiązanie zostało oparte na usłudze Click to Pay (Kliknij, aby zapłacić Visa). Wszystkie płatności dokonane z wykorzystaniem Visa Mobile są chronione tak, jak każda inna transakcja kartą. Co więcej, w razie potrzeby klient ma prawo skorzystać z chargebacku.

Z Visa Mobile nie skorzysta osoba postronna, która zna numer telefonu przypisany do usługi. Za każdym razem użytkownik potwierdza płatność na swoim urządzeniu mobilnym, zabezpieczonym hasłem, kodem PIN lub technologią biometryczną (jeśli jest dostępna w urządzeniu), dlatego będzie on jedyną osobą zatwierdzającą transakcje.

Źródło: Nest Bank

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!