W polskiej armii będą również cyberżołnierze

16 sierpnia rozpoczęła się piąta już edycja kursu podoficerskiego z modułem "cyber". Do szkolenia tego mogły przystąpić osoby, które ukończyły szkolenie ogólne, a wcześniej rozwiązały test kwalifikacyjny na platformie e-learningowej i uzyskały odpowiednio wysoką liczbę punktów. Udział w specjalistycznym kursie weźmie 50 osób, chętnych było dwukrotnie więcej.

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 19 sierpnia 2022

Legia Akademicka – moduł CYBER

Szkolenie jest realizowane w Eksperckim Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa — zamiejscowym Wydziale Szkoleń Specjalistycznych w Wałczu.Do tegorocznej, V edycji Legii Akademickiej, przystąpiło prawie 70 polskich uczelni wyższych. Szkolenie praktyczne odbywa się równolegle w 27 jednostkach w całej Polsce. Przez pierwsze trzy tygodnie odbywał się moduł podstawowy. Kursanci, którzy biorą udział w module podoficerskim, pozostaną w jednostkach kolejne trzy tygodnie. Szkolenie zakończy się mianowaniem na pierwszy stopień podoficerski.
Będą inwestycje w ramach Krajowego Centrum Przetwarzania Danych. Powstaną bezpieczne centraBędą inwestycje w ramach Krajowego Centrum Przetwarzania Danych. Powstaną bezpieczne centraMartyna KowalskaW trakcie zajęć prowadzonych w ramach modułu Cyber kursu podoficerskiego przekazana zostanie wiedza z zakresu sieci teleinformatycznych, mechanizmów zabezpieczeń systemów operacyjnych oraz rodzajów zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni.
Ponadto uzyskają oni dodatkowe kompetencje społeczne i personalne, które ułatwią odpowiedzialne wykonywanie powierzonych zadań oraz twórcze podejście do rozwiązywania problemów.
Wojska Obrony Cyberprzestrzeni odpowiadają za funkcjonowanie kluczowych elementów wojskowej infrastruktury teleinformatycznej.
Zadaniem WOC jest posiadanie niezbędnych sił i środków do utrzymania, monitorowania i reagowania na incydenty w resortowych systemach teleinformatycznych, jak również prowadzenie pełnego spektrum działań w cyberprzestrzeni, od operacji defensywnych, rozpoznawczych, a skończywszy na ofensywnych.
Fot. Wojsko Polskie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!