WhatsApp wprowadza nowości: Reakcje, udostępnianie plików do 2 GB, 512 osób w grupie

W najnowszej wersji aplikacji są już dostępne reakcje emoji. To zabawny i szybki sposób odpowiadania, który umożliwia zmniejszenie szumu informacyjnego w grupach.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 maja 2022

- Miesiąc temu opisaliśmy, jak wyobrażamy sobie, że będzie działać nowa funkcja Społeczności w WhatsApp. Stworzyliśmy ją, aby organizacje, firmy i mniejsze grupy mogły bezpiecznie porozumiewać się ze sobą i współpracować na WhatsApp. Opinie na jej temat jak na razie są bardzo dobre i już nie możemy się doczekać udostępnienia nowych opcji naszym użytkownikom – informuje firma WhatsApp na swoim blogu.

Zmiany w nowej wersji

W najnowszej wersji aplikacji są już dostępne reakcje emoji. To zabawny i szybki sposób odpowiadania, który umożliwia zmniejszenie szumu informacyjnego w grupach. W przyszłości będziemy rozwijać tę opcję, dodając jeszcze więcej reakcji.

- Kolejnym ulepszeniem, które wprowadziliśmy, jest możliwość wysyłania plików o wielkości nawet 2 GB naraz. Są one oczywiście w pełni zaszyfrowane. Wcześniej można było przesyłać pliki nie większe niż 100 MB, jest to więc istotna zmiana. Sądzimy, że dzięki niej małe firmy i grupy szkolne będą mogły jeszcze sprawniej współpracować. Zalecamy korzystanie z połączenia Wi-Fi podczas wymieniania się większymi plikami. Dodaliśmy też licznik, który pokazuje, ile czasu zajmie wczytanie lub pobranie danych – czytamy we wpisie.

Kolejna opcja wprowadzona przez WhatsApp

Jest jeszcze jedna opcja, o którą stale użytkownicy – możliwość dołączenia do czatu większej liczby użytkowników. Powoli zostaje wdrażana, teraz można dodać do grupy nawet 512 osób. Tworzenie społeczności, które są prywatne i bezpieczne to nie bułka z masłem, ale WA ma nadzieję, że nowe opcje wpłyną pozytywnie na relacje w grupach i zbliżą ich członków do siebie nawzajem.

- Liczymy też na to, że nasze ulepszenia będą się u nich dobrze spisywać, ponieważ w tym roku udostępnimy ich jeszcze więcej – zapowiada zespół WhatsApp.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kolejny atak na klientów banków. W te SMS-y lepiej nie wierzyćKolejny atak na klientów banków. W te SMS-y lepiej nie wierzyćMikołaj Frączak

WhatsApp nie dla wszystkich

Na części telefonów nie będzie już działaćPosiadacze starych smartfonów często stają przed dylematem – kupić nowe urządzenie lub rezygnować z pewnych udogodnień. Tym razem dotyczy to telefonów Apple.

Masz starego iPhone’a?

Nie skorzystasz z WhatsAppJak donosi serwis WABetaInfo posiadacze telefonów z nadgryziony jabłuszkiem muszą być gotowi na nowe, minimalne wymagania jakie wprowadzi WhatsApp. Każdy, kto posiada starsze wersje iPhone’a z iOS-em 10 i 11 nie skorzystają już z aplikacji WhatsApp.

Wymagania te zostaną wdrożone od 24 października 2022 roku i będą dotyczyć posiadaczy iPhone'a 5 oraz 5C. Co ważne, jeśli ktoś ma nowszą wersję telefonu ale stary system operacyjny, z iOS 11 może go zaktualizować do wersji iOS 12. Nie warto mieć starego telefonuPosiadanie starszych wersji telefonu to nie problemy z jego aktualizacją czy aktualizacją aplikacji.

Bardzo często stwarza to zagrożenie łatwiejszego dostępu do telefonu przez cyberprzestępców. Dlatego pomimo sentymentów lepiej odłożyć stary smartfon do szafy, a korzystać z nowszych wersji urządzeń ulubionych marek. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i możliwość korzystania z najlepszych aplikacji na rynku.

Źródło: WhatsApp, media, własne.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!