Youtube będzie blokował komentarze

Serwis Youtube zapowiada zmiany, które mają ograniczyć nadużycia związane z niepożądanymi, spamerskimi komentarzami.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 14 grudnia 2022

Spam i zarzucanie serwisu automatycznymi komentarzami są jednym z największych problemów Youtube i podobnych. YouTube zapowiada, że będzie usuwać komentarze i blokować użytkowników łamiących zasady.

Youtube stanął do walki ze spamem. Wprowadzono eksperymentalną funkcję moderacji, która miała zwiększyć poziom oceniania komentarzy pod materiałami w serwisie. To jednak nie pomogło.

Spam na YouTube

Najwyraźniej jednak to nie wystarczyło i z uwagi na dalej rosnący problem, YouTube poczynił kolejne kroki. Zgodnie z najnowszą aktualizacją Google, dotyczącą spamu i nadużyć w komentarzach, sytuacja ma ulec poprawie dzięki kilku zmianom.

Serwis zapowiada, że wprowadzone będzie ulepszenie systemów do wykrywania i usuwania spamu. Do tej pory, przez sześć miesięcy tego roku usunięto ponad 1,1 miliarda spamerskich komentarzy.

Mało tego. Youtube poprawił system wykrywania botów, uczestniczących w czatach na żywo. Pojawiają się też ostrzeżenia oraz limitu czasu usunięcia komentarzy. Funkcja ta będzie ostrzegać użytkownika, że jego komentarz naruszył wytyczne dla społeczności, a jeśli to nie pomoże i dana osoba dalej będzie zostawiać mnóstwo obraźliwych treści, otrzyma tymczasową blokadę. Przez 24 godziny nie będzie mogła nic skomentować.

Ochrona Yotube

YouTube chce lepiej chronić twórców przed użytkownikami, którzy próbują negatywnie wpłynąć na społeczność poprzez swoje komentarze. Mają w tym pomóc również opinie osób, które ocenią zmiany i pozwolą lepiej dopracować systemy.

Na razie zmiany wprowadzono w stosunku do komentarzy wpisywanych po angielsku. W ciągu najbliższych miesięcy mają być wprowadzone w pozostałych językach.

Źródło: support.google.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!