Aplikacje na Androida w liczbach. Jest kilka zaskoczeń

Rynek aplikacji dla systemu operacyjnego Android jest potężną gałęzią cyfrowej gospodarki. Ile aplikacji jest dostępnych w oficjalnym sklepie Play? Jaka część z nich jest płatna, a jaka darmowa. M.in. takie dane można znaleźć w raporcie AppBrain.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 listopada 2022

Ile jest aplikacji w sklepie Play?

Jak donosi serwis AppBrain, według stanu na 21 listopada 2022 r. w sklepie Google Play jest obecnie 2.716.917 aplikacji mobilnych. Od roku liczba ta utrzymuje się mniej więcej na podobnym poziomie. 

Jaka część aplikacji na Androida jest płatna?

Według statystyk tego samego serwisu, zdecydowana większość bo 2.618.108 aplikacji jest darmowych. To aż 96,4% wszystkich aplikacji dostępnych w sklepie Play. Wśród aplikacji płatnych największą popularnością cieszą się te, których cena jest ustalona w przedziale od 2,5 do 5 USD. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowy Android Auto. Co się zmieniło?Nowy Android Auto. Co się zmieniło?Anna Malinowska

Gwiazdki mają znaczenie

Z zestawienia wynika, że obecnie tylko 16,4% aplikacji jest w ratingu, czyli zostało ocenionych za pomocą charakterystycznych gwiazdek. Średnia ocena aplikacji w Google Play to 4 na 5 gwiazdek. 

Jakie aplikacje są najpopularniejsze w sklepie Play?

Według AppBrain najpopularniejszymi aplikacjami zarówno w wersji płatnej jak i bezpłatnej są programy edukacyjne. Drugie miejsce zajmują rozwiązania przeznaczone dla szeroko rozumianego biznesu. W tym zestawieniu podium zamykają aplikacje związane z muzyką i streamingiem plików audio.

Wśród aplikacji płatnych najpopularniejsze są rozwiązania personalizacyjne, które pozwalają nadać smartfonowi indywidualny charakter. 

Zakupy i opłaty w aplikacji

Rośnie popularność aplikacji, które umożliwiają różnego rodzaju zakupy lub opłaty w ramach ich działania. Obecnie jest ich 314.960. Tylko w ostatnim tygodniu uruchomiono ponad 1,5 tysiąca takich programów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!