Bard AI od Google dostępny w Polsce. Jak korzystać?

“Poznaj Barda – kreatywnego pomocnika, który pobudzi Twoją wyobraźnię, zwiększy produktywność i pomoże Ci zrealizować pomysły. Bard jest we wczesnej fazie eksperymentu, dlatego nie zawsze ma rację, ale dzięki Twojej pomocy i opiniom z każdym dniem będzie radzić sobie coraz lepiej” — taką wiadomość 15 lipca otrzymali polscy użytkownicy Gmaila. Czym jest BardAI? Jak z niego skorzystać? Czy jest lepszy od ChataGPT?

 • Monika Świetlińska
 • /
 • 17 lipca 2023

BardAI od Google

BardAI to duży model językowy (LLM), który został opracowany przez Google AI. Jest on szkolony na ogromnym zbiorze danych składającym się z tekstu i kodu, co pozwala mu generować tekst, tłumaczyć języki, pisać różnego rodzaju kreatywne treści i odpowiadać na pytania w sposób informacyjny. 

BardAI jest szkolony na wielu innych źródłach danych. Jednym z nich jest wyszukiwarka Google. Pozwala mu to uzyskiwać dostęp do aktualnych informacji i aktualizować swoją wiedzę w miarę upływu czasu. Korzysta również z książek, artykułów, stron internetowych i z kodu. Oznacza to, że BardAI ma większą wiedzę i może udzielać bardziej wyczerpujących odpowiedzi na pytania użytkowników niż Chat GPT.

Czat GPT Microsoftu vs Bard GoogleCzat GPT Microsoftu vs Bard GoogleAnna Petynia-Kawa

Trzeba jednak podkreślić, że BardAI jest jeszcze w fazie rozwoju, jeśli z niego korzystasz, to na pewno zauważyłeś, napis “Eksperyment”, a to oznacza, że musisz być bardzo ostrożny i weryfikować niemal wszystkie informacje, które otrzymujesz od tego modelu językowego.

BardAI to narzędzie, które może być wykorzystywane przez zwykłych użytkowników internetu do wielu różnych celów. Kilka przykładów:

  • Generowanie pomysłów. BardAI może być wykorzystywany do generowania pomysłów na nowe projekty, produkty, artykuły, posty na blogu lub inne kreatywne treści.
  • Tłumaczenie języków. BardAI może być wykorzystywany do tłumaczenia dokumentów, stron internetowych lub innych treści z jednego języka na drugi.
   • Odpowiadanie na pytania. BardAI może być wykorzystywany do odpowiadania na pytania w sposób informacyjny, nawet jeśli są one otwarte, trudne lub dziwne.
    • Pisanie różnego rodzaju kreatywnych treści. BardAI może być wykorzystywany do pisania różnego rodzaju kreatywnych treści, takich jak wiersze, opowiadania, scenariusze, utwory muzyczne, e-maile, listy itp.
     • Pomoc w nauce. BardAI może być wykorzystywany do pomocy w nauce nowych rzeczy, takich jak języki obce, historia, nauka itp.
      • Rozrywka. BardAI może być wykorzystywany do rozrywki, takiej jak opowiadanie historii, tworzenie gier lub zabaw.

       Jak skorzystać z tego modelu językowego?

       Żeby skorzystać z BardAI nie trzeba mieć konta na Google, ani poczty na Gmail. Możesz skorzystać z BardAI bez rejestracji i logowania. Po prostu otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do strony internetowej BardAI: bard.google.com

       Kiedy już będziesz na stronie internetowej BardAI, możesz zacząć korzystać z niego, wpisując swoje pytania lub prośby w polu tekstowym na stronie głównej. BardAI odpowie na Twoje pytania.

       Błąd Google Bard kosztował jego twórcę 100 miliardów dolarówBłąd Google Bard kosztował jego twórcę 100 miliardów dolarówAnna Petynia-Kawa

       Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

       możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

       To różnica między ChatGPT, bo model językowy od OpenAI wymaga rejestracji i podania swoich danych. 

       Czy BardAI jest lepszy od ChatGPT? 

       Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba modele mają swoje mocne i słabe strony. 

       BardAI jest szkolony na zbiorze danych składającym się z tekstu i kodu, podczas gdy ChatGPT jest szkolony tylko na zbiorze danych składającym się z tekstu. Oznacza to, że BardAI jest w stanie generować bardziej kreatywne i informacyjne treści, a także jest w stanie tłumaczyć języki i pisać różnego rodzaju kreatywne treści. Po drugie, BardAI jest nadal w fazie rozwoju, podczas gdy ChatGPT jest już dostępny publicznie. Oznacza to, że BardAI nie jest jeszcze tak dopracowany jak ChatGPT.

       Ostatecznie to, który model jest lepszy dla Ciebie, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz kreatywnego pomocnika, który pomoże Ci w wielu różnych zadaniach, to BardAI jest lepszym wyborem. Jeśli szukasz chatbota, który będzie w stanie odpowiadać na Twoje pytania w sposób informacyjny, to ChatGPT jest dobrym wyborem.

       Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
       Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

       Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

       Najnowsze tematy

       WSPÓŁPRACA

       Blogi tematyczne

       Prawo konsumenckie 2021
       Blog prawa e-commerce
       Prawo konsumenckie
       Security Magazine
       Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
       Kliknij aby wrócić do strony głównej

       Newsletter

       Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!