Microsoft otworzył nowe biuro w Londynie
Mustafa Suleyman, współzałożyciel Google DeepMind, ogłosił otwarcie nowego biura w Londynie kilka tygodni po zatrudnieniu go przez Microsoft na stanowisku szefa nowego działu sztucznej inteligencji. Kto będzie kierował nowym biurem?
- Joanna Gościńska
- /
- 9 kwietnia 2024
Nowe biuro, pionierskie prace
W swoim pierwszym poście na blogu jako dyrektor generalny Microsoft AI Suleyman powiedział, że nowe centrum w Londynie „będzie prowadzić pionierskie prace mające na celu udoskonalenie najnowocześniejszych modeli językowych i ich infrastruktury pomocniczej oraz stworzenie światowej klasy narzędzi dla podstawowych modeli. ”
Uwaga na lukę w Microsoft Exchange. Ponad 20 tys. firm zaatakowanych!Jan Wróblewski
Powiedział, że nowe centrum będzie ściśle współpracować z zespołami ds. sztucznej inteligencji w firmie Microsoft i jej partnerach, w tym z OpenAI, które w zeszłym roku również wybrało Londyn na swoje pierwsze międzynarodowe biuro.
Nowym biurem będzie kierował naukowiec i inżynier zajmujący się sztuczną inteligencją Jordan Hoffman, który dołączył do Microsoftu po pracy w Inflection, innej firmie, której współzałożycielem byli Suleyman, a wcześniej DeepMind.
- W Wielkiej Brytanii istnieje ogromna baza talentów i wiedzy specjalistycznej w zakresie sztucznej inteligencji, a Microsoft AI planuje dokonać znaczącej, długoterminowej inwestycji w regionie, rozpoczynając zatrudnianie najlepszych naukowców i inżynierów zajmujących się sztuczną inteligencją do tego nowego centrum sztucznej inteligencji – powiedział Mustafa Suleyman.
Microsoft będzie regularnie zatrudniać
Urodzony i wychowany w Wielkiej Brytanii Suleyman powiedział, że Microsoft będzie publikować oferty pracy i aktywnie zatrudniać „wyjątkowe osoby” w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Powiedział, że ich zadaniem będzie praca nad „najciekawszymi i najbardziej wymagającymi pytaniami dotyczącymi sztucznej inteligencji naszych czasów”. Posunięcie to wzmocni pozycję Londynu jako jednego z wiodących na świecie ośrodków rozwoju i badań nad sztuczną inteligencją.
Suleyman był współzałożycielem DeepMind w 2010 roku wraz z Demisem Hassabisem, jego obecnym dyrektorem generalnym i badaczem uczenia maszynowego Shane’em Leggiem. Londyńska firma została przejęta przez Google w 2014 roku i obecnie jest jej spółką zależną. Suleyman opuścił Google w 2022 r., a dwa miesiące później był współzałożycielem Inflection. Dołączył do Microsoftu w marcu tego roku.
Microsoft – czym jest międzynarodowa korporacja?
Microsoft najbardziej znany jest jako systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Spółka publiczna z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton. Założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. W 2012 roku przedsiębiorstwo posiadało 10 000 patentów. Przeciętne wynagrodzenie pracowników to 106 tys. dolarów rocznie. W 2014 roku prezesem przedsiębiorstwa został Satya Nadella, który zastąpił na tym stanowisku Steve’a Ballmera. Od 2001 roku przedsiębiorstwo produkuje konsole do gier Xbox.
OneDrive Microsoftu ze zmianami Martyna Kowalska
Polski oddział Microsoftu został zarejestrowany w 1992 jako Microsoft sp. z o.o. W pierwszych miesiącach istnienia polskiego oddziału przedsiębiorstwo sprzedawało głównie system operacyjny MS-DOS. Pierwszym polskojęzycznym produktem był FoxPro 2.5. Pierwszą spolonizowaną wersją systemu Windows był Windows 3.1, który trafił do sprzedaży w marcu 1993.
Z początku na polskojęzyczne wersje programów Microsoftu trzeba było czekać od 4 do 6 miesięcy od ogólnoświatowej premiery. Obecnie wraz z premierą nowej wersji ukazuje się jej polskojęzyczna wersja.
Poza biurem w Warszawie przedsiębiorstwo prowadzi Centra Innowacji Microsoft w Łodzi i Poznaniu, a także biuro we Wrocławiu zajmujące się rozwojem wyszukiwarki Bing. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce. Od 12 czerwca 2012 działa portal MetroMSN, będący polską wersją MSN, powstający przy współpracy z koncernem Agora SA.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?