Czat GPT Microsoftu vs Bard Google

Technologia wchodzi w nową erę. Bezpośrednio związane jest to z powszechnym dostępem do programów, także bezpłatnych, które sprawnie wykorzystują sztuczną inteligencję (AI). Firma OpenAI zaprezentowała i oddała do powszechnego użytku Chat GPT, a Microsoft już planuje jego zintegrowanie z wyszukiwarką Bing. Odpowiedzią Google jest stworzenie i oddanie użytkownikom czatu Bard Google, który na razie wygenerował potężne straty.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 24 lutego 2023

Bard Google — system konwersacyjny od Google 

Założenia Bard Google ma podobne jak Chat GPT. Został on stworzony przez specjalistów — inżynierów zatrudnionych w Google. Jego umiejętności mają polegać głównie na tym, że będzie on mógł w sposób całkiem naturalny i bardzo zrozumiały dla przeciętnego internauty sposób odpowiedzieć na zadane mu pytanie na dowolny temat. Oczywiście to tylko jedna z wielu umiejętności, jakie posiada Bard Google. 

Błąd Google Bard kosztował jego twórcę 100 miliardów dolarówBłąd Google Bard kosztował jego twórcę 100 miliardów dolarówAnna Petynia-Kawa

Idea Google jest taka, by z czasem czat Bard Google był zintegrowany z innymi aplikacjami Google, takimi jak Kalendarz czy spotkania Meet. Dzięki temu będzie on również takim naszym osobistym sekretarzem, który będzie dla nas stałym wsparciem przykładowo w umawianiu spotkań, ustalaniu harmonogramu prac w tygodniu, czy szybkim tworzeniu informacji, które publikujemy na blogach i mediach społecznościowych. 

Odpowiedzi tworzy on wykorzystując bogate zasoby internetu, które ma zaindeksowane wyszukiwarka Google. 

Chat GPT firmy OpenAI  

Oddany do powszechnego użytku Chat GPT firmy OpenAI to nowoczesny czatbot, który jest napędzany sztuczną inteligencją. Został oparty na modelu językowym GPT — Generative Pretrained Transformer. W technologii jego tworzenia firma OpenAI wykorzystała techniki głębokiego uczenia się. Dzięki nim chat GPT generuje odpowiedzi, które przypominają naturalne, ludzkie. 

ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?Monika Świetlińska

Chat GPT jest obecnie dostępny w dwóch wersjach — pierwsza jest bezpłatna i dostępna online. Ma ona wiele ciekawych opcji, dzięki którym poprosisz bota o napisanie piosenki, wierszyka, kodu komputerowego. Co interesujące OpenAI pozwala również na korzystanie z płatnego planu profesjonalnego, który kosztuje 42 dolary miesięcznie. Wykupisz go klikając TUTAJ. Co można zyskać uiszczając opłatę? Szybszy czas odpowiedzi, priorytetową dostępność nawet jeśli w jednym czasie z narzędzia korzysta dużo osób.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!