ChatGPT - co to takiego? Jak z niego skorzystać?

ChatGPT to zaawansowany model językowy opracowany przez OpenAI. Jego głównym celem jest generowanie odpowiedzi na różne pytania zadawane przez ludzi, udzielanie informacji, pomoc w rozwiązywaniu problemów oraz uczestniczenie w rozmowach na różne tematy. ChatGPT może być przydatny w wielu dziedzinach, takich jak nauka, technologia, rozrywka czy nawet codzienne życie.  Jak z niego skorzystać?

 • Monika Świetlińska
 • /
 • 2 stycznia 2023

Gdzie znaleźć ChatGPT?

Model językowy, jakim jest ChatGPT, można znaleźć na kilka sposobów:

Jak zalogować się na Chat GPT?Jak zalogować się na Chat GPT?Monika Świetlińska

 1. OpenAI: najbardziej bezpośredni sposób to odwiedzenie strony OpenAI (twórców GPT), gdzie oferują dostęp do ChatGPT jako usługę: openai.com i kliknąć w "Try ChatGPT". Kiedy się zarejestrujesz na pomocą swojego adresu mailowego, możesz korzystać później bezpośrednio z adresu: chat.openai.com/chat

 2. Aplikacje i usługi: istnieją różne aplikacje i usługi, które wykorzystują ChatGPT jako technologię podstawową. Możesz wyszukać takie aplikacje w sklepach z oprogramowaniem, takich jak Google Play Store, Apple App Store lub nawet na stronach internetowych.

 3. Integracje API: to już bardziej skomplikowana sprawa, bo jeśli jesteś programistą, możesz uzyskać dostęp do ChatGPT za pomocą API udostępnionego przez OpenAI. Możesz wtedy zintegrować usługę z własnym oprogramowaniem lub stroną internetową. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź co na ten temat pisze OpenAI API.

 4. Fora i społeczności: istnieją fora i społeczności online, które są związane z ChatGPT lub technologią GPT. Możesz dołączyć do tych społeczności, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych narzędziach i jak z nich korzystać.

Do czego przydać się może Chat GPT?

ChatGPT, jako zaawansowany model językowy, może być przydatny w szerokim zakresie zastosowań. Oto kilka przykładów:

Chat GPT został szefem startupuChat GPT został szefem startupuDamian Jemioło

 1. Wsparcie dla klienta: ChatGPT może być używany jako wirtualny asystent obsługi klienta, odpowiadając na pytania, udzielając informacji o produkcie lub usłudze, oraz pomagając w rozwiązywaniu problemów.

 2. Tworzenie treści: Model może być używany do generowania treści tekstowych, takich jak artykuły, blogi, opisy produktów, recenzje czy nawet krótkie opowiadania.

 3. Tłumaczenie: ChatGPT może wspomagać tłumaczenia tekstów na różne języki, choć może nie zawsze być idealnie dokładny.

 4. Nauka i edukacja: Model może być używany jako narzędzie wspomagające naukę, udzielając informacji na różne tematy, tłumacząc trudne koncepcje czy pomagając w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

 5. Brainstorming i generowanie pomysłów: ChatGPT może pomóc w generowaniu pomysłów, podpowiadając różne koncepcje lub rozwiązania na podstawie dostarczonych informacji.

 6. Programowanie i pomoc techniczna: Model może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z programowaniem, sugerować poprawki w kodzie czy udzielać informacji na temat różnych technologii i bibliotek.

 7. Rozrywka i gry: ChatGPT może uczestniczyć w rozgrywkach tekstowych, takich jak gry fabularne, opowiadając historie lub prowadząc postacie.

 8. Osobisty asystent: Model może służyć jako osobisty asystent, pomagając w organizacji życia codziennego, przypominając o ważnych terminach czy udzielając porad na różne tematy.

 9. Wsparcie emocjonalne: ChatGPT może być używany jako narzędzie wsparcia emocjonalnego, pomagając użytkownikom wyrazić swoje uczucia, udzielając porad czy prowadząc rozmowy na trudne tematy.

 10. Trening komunikacji: Model może pomóc w nauce komunikacji interpersonalnej, udzielając wskazówek dotyczących poprawy umiejętności komunikacyjnych czy pomagając w nauce języków obcych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Należy jednak pamiętać, że ChatGPT ma ograniczenia w zakresie wiedzy, aktualności (do drugiej połowy 2021 roku oraz z 2022 roku, ale w ograniczonym zakresie dotyczącym zdarzeń, mających istotny wpływ na świat) oraz nie zawsze jest w stanie dostarczyć odpowiedzi na wysokim poziomie specjalistycznym. Warto zawsze sprawdzić informacje z niezależnych źródeł.

Jak skorzystać z Chat GPT?

Fałszywa nazwa nadawcy smsa? Nastąpi blokadaFałszywa nazwa nadawcy smsa? Nastąpi blokadaRafał Stępniewski

W skrócie, aby skorzystać z GPT w chatbotie:

 • Zarejestruj się w OpenAI: Aby uzyskać dostęp do ChatGPT, musisz się zarejestrować na stronie OpenAI. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać odpowiedni plan, który może być płatny lub darmowy.
 • Rozpocznij rozmowę: Aby zacząć korzystać z ChatGPT, po prostu zacznij zadawać pytania lub prowadzić rozmowę w wybranej platformie lub interfejsie. Model będzie generować odpowiedzi w czasie rzeczywistym, pomagając Ci uzyskać informacje, rozwiązać problemy lub kontynuować rozmowę.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!