Chat GPT został szefem startupu

AI oparte o Chat GPT-4 zostało szefem startupu e-commerce. Spółka zajmuje się sprzedażą koszulek. Za ich design również odpowiada AI – Midjourney.

  • Damian Jemioło
  • /
  • 29 marca 2023

Chat GPT CEO jako startupu

W Portugalii narodził się startup AIsthetic Apparel, stworzony przez doświadczonego przedsiębiorcę João Ferrão dos Santosa, który powierzył zarządzanie spółką sztucznej inteligencji. Przez pierwsze dwa dni działalności organizacja miała zarobić 3000 dolarów. 

Z kolei sam dos Santos chce pracować godzinę dziennie i stał się… asystentem i „ludzkim co-founderem”. Nazwę firmy, rodzaj działalności i sposób prowadzenia wybrał Chat GPT. Obecnie firma zajmuje się sprzedażą i tworzeniem koszulek. E-commerce stanął na platformie Shopify. 

ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?ChatGPT — co to takiego? Jak z niego skorzystać?Monika Świetlińska

Designem koszulek również zajmuje się AI – tutaj jednak w grę wchodzi Midjourney, czyli oprogramowanie konkurencji Open AI (odpowiedzialnej za Chat GPT i Dall-e). Początki startupu jednak nie były kolorowe. Pod koniec pierwszego tygodnia działalności spółka ledwo wiązała koniec z końcem. Niezbędne było finansowanie inwestorów. Co ciekawe – Chat GPT otwarty jest nie tylko na inwestorów, ale też franczyzobiorców. 

Koszulki produkowane i sprzedawane przez AI

Koszulki sprzedawane od AIsthetic Apparel zaczynają się od kwoty 35 dolarów. Wysyłka jest co prawda darmowa, a cena argumentowana jest korzystaniem z ekologicznych materiałów, marżami i rosnącą świadomością marki. 

João Ferrão dos Santos jest przekonany, że do końca 2023 r. zysk z prowadzonego biznesu może wzrosnąć do 400 tys. dolarów. Nie ma tu jednak co ukrywać, że szybki rozwój startup zawdzięcza przede wszystkim komunikacji i rozpoznawalnemu w kręgach biznesowych founderowi. AI jest tutaj dodatkiem, który odpowiada za szum marketingowy. 

Czat GPT Microsoftu vs Bard GoogleCzat GPT Microsoftu vs Bard GoogleAnna Petynia-Kawa

Popularność spółki może się skończyć równie szybko, co się zaczęła. Z pewnością jednak AI będzie coraz częściej wykorzystywane w kontekście wspierania codziennej pracy – w tym w zarządzaniu. Choć pierwszy startup „prowadzony” przez sztuczną inteligencję faktycznie robi wrażenie. Nawet jeśli jest to zwykły e-commerce z praktycznie żadnymi kosztami.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!