Biały Dom publikuje Narodową Strategię Cyberbezpieczeństwa Administracji

Biały Dom opublikował swoją Narodową Strategię Cyberbezpieczeństwa, która ma na celu ustanowienie afirmatywnej wizji bezpiecznej przestrzeni cyfrowej, tworzącej możliwości osiągnięcia naszych zbiorowych aspiracji.

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 3 marca 2023

Przestrzeń cybernetyczna jako narzędzie do osiągania celów

W tej decydującej dekadzie Stany Zjednoczone będą rozwijać przestrzeń cybernetyczną jako narzędzie do osiągania naszych celów w sposób odzwierciedlający ich wartości:

  • bezpieczeństwo i dobrobyt gospodarczy,
  • responsywna i szanująca prawa demokracja,
  • dynamiczne i zróżnicowane społeczeństwo.

Stopnie alarmowe CRP przedłużone do końca maja 2023Stopnie alarmowe CRP przedłużone do końca maja 2023Monika Świetlińska

- Nasz szybko zmieniający się świat wymaga bardziej intencjonalnego, lepiej skoordynowanego i lepiej zasobnego podejścia do obrony cybernetycznej. Stajemy wobec złożonego środowiska zagrożeń, gdzie państwa i podmioty pozapaństwowe rozwijają i realizują nowatorskie kampanie, by zagrażać naszym interesom. Jednocześnie, nowoczesne technologie osiągają dojrzałość w coraz szybszym tempie, tworząc nowe ścieżki innowacji, a także zwiększając zależności cyfrowe — przekazał 2 marca 2023 Biały Dom.

Dwa fundamenty

Narodowa Strategia Cyberbezpieczeństwa proponuje dwa fundamentalne przesunięcia:

  • przebalansowanie odpowiedzialności za obronę cyberprzestrzeni,
  • zmianę zachęt na rzecz inwestycji długoterminowych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Najwięksi, najzdolniejsi i najlepiej umiejscowieni gracze w ekosystemie cyfrowym — niezależnie czy pochodzą z sektora publicznego czy prywatnego — mogą i powinni ponosić większą część obciążenia w redukcji ryzyka cybernetycznego. Gdy podmioty z sektora publicznego i prywatnego stają przed wyborem między tymczasowymi rozwiązaniami a rozwiązaniami długoterminowymi, powinny mieć zasoby, zdolności i zachęty, aby wybrać to drugie.

Współpraca

- Zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do międzynarodowych partnerstw w kwestiach cybernetycznych pozostaje silne, a Strategia podkreśla konieczność współpracy z naszymi sojusznikami i partnerami w budowaniu odpornego, elastycznego i zgodnego z wartościami cyfrowego ekosystemu. Promowanie wspólnych celów wymaga promowania globalnej cyberprzestrzeni, w której oczekuje się odpowiedzialnego zachowania państw, a nieodpowiedzialne zachowanie jest kosztowne i prowadzi do izolacji - zaznaczył Biały Dom.

Wszystko co musisz wiedzieć o płatnej weryfikacji — Twitter BlueWszystko co musisz wiedzieć o płatnej weryfikacji — Twitter BlueAnna Petynia-Kawa

Ta Strategia wyznacza ścieżkę do zabezpieczenia obietnicy naszej cyfrowej przyszłości. Jej wdrożenie pozwoli na stworzenie trwałych podstaw cybernetycznych dla celów administracji w zakresie infrastruktury, czystej energii, równości, demokracji i możliwości gospodarczych. Przede wszystkim uznaje ona, że przestrzeń cybernetyczna nie istnieje jako cel sam w sobie, ale jako narzędzie do realizacji naszych najwyższych aspiracji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!