Wszystko co musisz wiedzieć o płatnej weryfikacji - Twitter Blue

Interesujesz się tematyką mediów społecznościowych? Jesteś aktywnym użytkownikiem Twittera? Zatem pewnie już wiesz, że Elon Musk prowadził płatną wersję Twittera — Twitter Blue. Co wyróżnia płatną usługę? Dzisiaj przyjrzymy się temu tematowi.

 • Anna Petynia-Kawa
 • /
 • 23 lutego 2023

Twitter Blue — wersja premium Twittera

Podstawową zaletą płatnej wersji Twittera ma być większa wiarygodność prowadzonego przez nas konta. W USA wersja Premium kosztuje 11 dolarów, czyli około 50 złotych. Co zyskuje osoba lub firma, która zdecyduje się na wykupienie wersji premium? Ma to gwarantować szereg korzyści, między innymi: 

 • niebieski znaczek obok nazwy, 
 • zweryfikowane konto, 
 • przesyłanie na platformę filmów full HD, 
 • edycję tweetów (do 5 razy w 30 minut), 
 • grupowanie tematycznie zakładek, 
 • 50% mniej reklam, 
 • priorytet w wyświetlaniu, 
 • możliwość publikacji dłuższych formatów video, 
 • zdjęcie profilowe NFT, 
 • dostęp do funkcji beta w Twitter Labs. 

  Twitter będzie płatny?Twitter będzie płatny?Mikołaj Frączak

Kto korzysta z Twittera? 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Przypomnijmy, że Twitter to medium społecznościowe, które jest przeznaczone głównie dla osób opiniotwórczych. Korzystają z niego dziennikarze, aktywiści, liderzy lokalnej opinii, politycy, naukowcy. Dlatego potencjał związany z płatną weryfikacją kont takich osób jest po prostu ogromny. 

Dla kogo płatna weryfikacja konta będzie dużym zyskiem? 

Na wprowadzeniu płatnej weryfikacji kont na Twitterze zyskają przede wszystkim konta firmowe, którym wcześniej bardzo ciężko było się wybić na platformie. Na wprowadzeniu takiej funkcji zyskają wszyscy użytkownicy platformy. Zweryfikowane konta będą miały przy swojej nazwie mały, niebieski znaczek. 

Status weryfikacji konta otrzymamy dzięki powiązaniu naszemu konta z numerem telefonu. Dzięki teu na platformie będzie łatwiej zweryfikować autentyczność publikowanych informacji. Mniej będzie na niej szerzona dezinformacja i fakenewsy. Ponadto, dzięki wprowadzeniu weryfikacji na portalu społecznościowym będzie mniej botów oraz fałszywych kont. 

Facebook i Instagram chcą być jak Twitter. Płatna weryfikacja kontFacebook i Instagram chcą być jak Twitter. Płatna weryfikacja kontMonika Świetlińska

Zostaje nam uważnie śledzić w jaki sposób będzie się zmieniała ta platforma pod wpływem Elona Muska, właściciela Twittera. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!