Co oglądaliśmy na YouTube w 2021 roku? Google przedstawia pełną listę

Jakie wideo i teledyski najczęściej oglądali użytkownicy na YouTube w tym roku? Google na swoim blogu zaprezentowało pełną listę najpopularniejszych filmów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 grudnia 2021

Najpopularniejsze filmy na YouTube w Polsce w 2021 roku

Jak co roku, Google opublikowało listy filmów, które najbardziej przypadły do gustu użytkownikom i które oglądali najczęściej. Dodatkowo zaprezentowano nowe zestawienia twórców i twórczyń, tych najpopularniejszych, tych najszybciej zyskujących na popularności oraz tych, którzy tworzą filmy Shorts.

Najpopularniejsi twórcy

Wśród najpopularniejszych filmów króluje rozśpiewana EKIPA — 3KIPA. Drugie miejsce na liście zajął Friz ze swoim wideo INFLUENCERZY BEZ CENZURY (FILM DOKUMENTALNY), a ostatnie miejsce na podium należy do stand-upera Mateusza Sochy — Mateusz Socha — "Masochista" | Stand-up | 2021.

Czy warto korzystać z alternatywnych klientów YouTube?Czy warto korzystać z alternatywnych klientów YouTube?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kolejni stand-uperzy w zestawieniu to Rafał Pacześ (6. miejsce) oraz Łukasz Lotek Lodkowski (9. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazł się również obraz Patryka Vegi “OCZY DIABŁA” (4. miejsce), wideo pokazujące stado jeleni przeskakujące nad samochodem (5. miejsce) oraz materiał Kanału Sportowego — HEJT PARK — PRZEJDŹMY NA TY 158 — JAŚ KAPELA I KRZYSZTOF STANOWSKI O OPŁACIE REPROGRAFICZNEJ (7. miejsce).

Czego słuchaliśmy na YouTube w 2021 roku?

A czego użytkownicy słuchali na YouTube w ostatnim roku? Zwyciężył duet sanah i Vito Bambino z kawałkiem Ale jazz!. Sobel i utwór Fiołkowe pole uplasował się na drugim miejscu. Kolejny teledysk tego artysty — Bandyta — znalazł się na siódmym miejscu. Listę podbiły też piosenki Maty. To właśnie na trzecim miejscu pojawił się singiel Kiss cam (podryw roku). Utwór zadebiutował na 198. miejscu listy Global 200 Excl. US prestiżowego magazynu "Billboard". Michał Matczak (tak nazywa się Mata) to pierwszy Polak, którego utwór trafił do tego zestawienia. Kolejne single rapera w zestawieniu to Patoreakcja i Papuga z udziałem Quebonafide i Malika Montany (5. i 9. miejsce). W zestawieniu zobaczymy też teledyski Kizo — DISNEY (prod. Sergiusz & Leśny) (4. miejsce) i drugi kawałek sanah — 2:00 (10. miejsce).

Najpopularniejsze kanały na YouTube

Oczywiście YouTube stwarza też ogromne możliwości (w tym zarobkowe) dla twórców i twórczyń. Z danych firmy wynika, że odsetek polskich kanałów, których zarobki osiągają 5 cyfrowe kwoty lub większe wzrósł o ponad 35 proc. rok do roku. W Polsce już ponad 2 tysiące kanałów ma ponad 100 tysięcy subskrypcji, co oznacza wzrost o ponad 20 proc. rok do roku. Jeszcze dynamiczniej – bo o 30 proc. – wzrosła liczba kanałów, które mają ponad 1 milion subskrypcji. Jest już ich w Polsce ponad 150.

Najpopularniejszym kanałem w Polsce w 2021 roku była EKIPA. Z kolei wśród twórców najszybciej zyskujących na popularności w Polsce w 2021 roku na pierwszym miejscu jest Fusialka. W 2021 roku pojawił się w Polsce nasz nowy format — YouTube Shorts. Spodobał się on między innymi Edowi Sheeranowi czy zespołowi BTS. Które kanały najczęściej wykorzystywały z powodzeniem ten format? W Top 3 znajdziecie Czvjnik, Muffinaart oraz JUSTEK FREESTYLE.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!