Dlaczego Messenger prosi o utworzenie PIN-u?

Tym razem Meta Messenger postanowiła usprawnić o domyślne szyfrowanie danych, kod PIN, lepszą jakość przesyłanego obrazu oraz możliwość szybszego odtwarzania wiadomości głosowych.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 8 kwietnia 2024

Domyślne szyfrowanie danych

Jeśli używasz Messengera do utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną, możesz nagle zauważyć pewne poważne zmiany pojawiające się w tej aplikacji do czatowania. Pod koniec zeszłego roku Facebook ogłosił, że doda szereg nowych funkcji i ulepszeń zabezpieczeń do tej popularnej platformy.

Co więc nowego w Messengerze? Być może najważniejszym dodatkiem do Messengera jest domyślne, kompleksowe szyfrowanie osobistych wiadomości i połączeń. Dzięki temu wszystko, co zostanie wysłane, jest całkowicie bezpieczne i nie może zostać odczytane ani przechwycone przez osoby trzecie. Od 2016 r. w programie Messenger dostępna jest opcja włączenia kompleksowego szyfrowania, ale obecnie sytuacja się zmienia, więc prywatne czaty i rozmowy będą automatycznie korzystać z tej funkcji.

Messenger będzie mieć nowe szyfrowanie. Stanie się bezpieczniejszy?Messenger będzie mieć nowe szyfrowanie. Stanie się bezpieczniejszy? Damian Jemioło

„Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa zapewniana przez kompleksowe szyfrowanie oznacza, że ​​treść Twoich wiadomości i rozmów ze znajomymi i rodziną jest chroniona od chwili opuszczenia urządzenia aż do momentu dotarcia do urządzenia odbiorcy” – wyjaśnił Facebook. „Oznacza to, że nikt, łącznie z Meta, nie może zobaczyć, co zostało wysłane lub powiedziane, chyba że zdecydujesz się zgłosić nam wiadomość”.

Kod PIN w Messengerze

Kolejną ważną zmianą w zakresie bezpieczeństwa jest nowe ustawienie kodu PIN, o skonfigurowanie którego zostaniesz poproszony, gdy aktualizacja pojawi się na Twoim urządzeniu. Facebook twierdzi, że po aktualizacji czatów zostaniesz poproszony o skonfigurowanie metody odzyskiwania, takiej jak PIN, abyś mógł przywrócić wiadomości, jeśli zgubisz, zmienisz lub dodasz urządzenie. Po raz kolejny powinno to uniemożliwić komukolwiek innemu niż Ty zalogowanie się i przeczytanie Twoich prywatnych rozmów.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, ponieważ Facebook dodał także kilka ciekawych nowych funkcji. Dostępna jest teraz opcja edycji wiadomości po ich wysłaniu, a znikające wiadomości w programie Messenger są teraz widoczne przez 24 godziny. Dostępne są także nowe opcje potwierdzenia przeczytania, które pozwalają Ci zdecydować, czy chcesz, aby inni widzieli, kiedy przeczytałeś ich wiadomości.

Lepsza jakość publikowanego obrazu

Jeśli lubisz publikować zdjęcia, dostęp do zdjęć i filmów będzie teraz łatwiejszy, a jakość obrazu poprawiona. Komunikator dodał także zabawne układy i wprowadził więcej elementów sterujących, dzięki czemu możesz odpowiadać lub reagować na dowolne zdjęcie lub film w kolekcji.

Wreszcie, możesz teraz odtwarzać wiadomości głosowe z szybkością 1,5x lub 2x, kontynuować słuchanie wiadomości głosowej od miejsca, w którym ją przerwałeś, i kontynuować słuchanie wiadomości głosowej po opuszczeniu czatu lub aplikacji. Sprawdź teraz, czy na Twoim telefonie jest najnowsza wersja Messengera.

Czym jest Messneger?

Messenger to aplikacja do komunikacji internetowej, rozwijana przez firmę Meta Platforms, Inc. (wcześniej znaną jako Facebook, Inc.). Umożliwia ona użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów głosowych i wideo, a także wymianę zdjęć, filmów i różnych typów plików. Aplikacja dostępna jest zarówno na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, jak i w formie usługi webowej na komputery. Messenger zadebiutował jako funkcja czatu na Facebooku w 2008 roku, a w 2011 roku został wydzielony jako niezależna aplikacja mobilna. Od tego czasu szybko zyskał na popularności na całym świecie, w tym w Polsce, gdzie stał się dostępny niemal równocześnie z globalnym wprowadzeniem.

Jak zgłosić profil osoby zmarłej na FB?Jak zgłosić profil osoby zmarłej na FB?Katarzyna Leszczak

Korzystanie z Messengera jest proste i intuicyjne. Aby zacząć, wystarczy zainstalować aplikację na swoim smartfonie lub wejść na stronę Messenger.com, a następnie zalogować się za pomocą konta Facebook. Użytkownicy mogą wyszukiwać znajomych po nazwisku lub adresie e-mail, a następnie rozpocząć z nimi konwersację. Messenger oferuje także wiele dodatkowych funkcji, takich jak rozmowy grupowe, reakcje i naklejki, czy możliwość uruchamiania botów, które wspierają np. sprzedaż. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!