Instagram dodaje ankiety w strumieniach komentarzy w postach i rolkach

Instagram dodaje kolejną opcję zaangażowania. Tym razem Meta postawiła na ankiety w komentarzach. Póki co, nowość jest testowana z wybranymi użytkownikami.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 27 października 2023

Ankiety w komentarzach na Instagramie

O nowościach, które testuje Instagram, poinformował CEO firmy, Mark Zuckerberg oraz dyrektor Instagrama, Adama Mosseri.  Nowa opcja umożliwi użytkownikom dodawanie interaktywnych ankiet w strumieniach komentarzy zarówno pod postami, jak i klipami Reels. Ankiety w komentarzach testowane są już od 6 miesięcy.

O ostatecznym kształcie ankiet w komentarzach na ten moment wiadomo niewiele, ponieważ nie zapadły decyzje ani pod względem tego jak ostatecznie miałaby one wyglądać, ani jak długo można będzie brać w nich udział. Eksperci zakładają jednak, że czas na zagłosowanie będzie znacznie dłuższy niż w przypadku Relacji. Dzięki temu użytkownicy mogliby wyrazić swoje zdanie, nawet jeśli nie zobaczą danego postu w ciągu 24h od jego dodania.

Bezpieczeństwo danych, a naprawa sprzętuBezpieczeństwo danych, a naprawa sprzętu Małgorzata Łaziuk

Aktualizacja ta nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, dlatego nie wiadomo kiedy będzie ogólnodostępna. Badacze aplikacji twierdzą, że jest to kwestia tygodni.

Opcja ankiet na Instagramie pojawiła się w 2017 roku. Można ją obecnie dodawać do Stories. Ta popularna opcja ułatwia twórcom interakcję z użytkownikami. Ponadto ankiety świetnie sprawdzają się jako sposób na zbieranie opinii na temat oferowanych usług czy produktów oraz przyczyniają się do zwiększenia współczynnika zaangażowania w ich profilach, Co więcej, uproszczona odpowiedź znacznie ułatwia zdobywanie reakcji pod postami.

Co jeszcze Instagram wprowadził w 2023 roku?

Funkcja ankiet to niejedyna nowa opcja Instagrama. W 2023 Meta na swojej platformie wprowadziła m.in. funkcję o nazwie „Kanały na Instagramie”, która jest o funkcją przesyłania wiadomości grupowych w aplikacji, dzięki której możesz być na bieżąco z określonymi tematami, markami, osobami itp. Gdy dołączysz do kanału, zostanie on dodany do Twojej listy czatów IG Direct. Potem możesz czytać wiadomości publikowane na czacie i odpowiadać na nie.

Kolejną opcją wprowadzoną na Instagramie w 2023 roku są notatki, czyli funkcja, która pozwala umieszczać krótki tekst w formie statusu. Notatka może liczyć do 60 znaków – można ją przesyłać wybranym znajomym lub followersom. Czas wyświetlania na górze listy znajomych wynosi 24 godziny. Odpowiedź na notatkę wpada do naszej skrzynki wiadomości.

10(19) 2023 SECURITY MAGAZINE10(19) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

Ponadto w czerwcu 2023 Instagram wprowadził kanały nadawcze, czyli narzędzia do jednostronnego przesyłania wiadomości. Dlaczego szef Instagrama nazywa je przełomowym narzędziem? To rozwiązanie, w którym idealnie odnajdują się influencerzy i ich followersi. W kanałach nadawczych twórcy (i tylko oni) publikują ekskluzywne treści, zdjęcia, relacje na żywo lub ankiety, a followersi mogą na nie zareagować. To kanał do komunikacji z fanami, który daje obserwatorom bliżej poznać np. ulubionych twórców internetowych. “Kanały pozwalają tworzyć grupy, otwarte bądź zamknięte, przypominające te np. z Facebooka. Komunikacja w nich jest jednostronna – jedynie ich właściciel tworzy i umieszcza tam treści”.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!